KONG

KONG

Kong to amerykańska marka oferująca niezwykle popularne i wielofunkcyjne zabawki dla psów. Znany na całym świecie KONG Classic pozwala nie tylko na zabawę Twojemu pupilowi, lecz jest także świetnym narzędziem do kształtowania u niego zdrowych zachowań i nawyków. Bezpieczna guma (wygodna w żuciu, a przy tym bardzo wytrzymała), pomaga Twojemu zwierzakowi w dobry sposób wypełnić te chwile, w których się nudzi. Co więcej, możliwość wypełniania kauczukowego KONG’a różnego rodzaju przysmakami jest świetnym sposobem na zaprzyjaźnienie się Twojego psa z zabawką oraz na przyjemną naukę nowych przyzwyczajeń.

Historia marki - jak się to wszystko zaczęło?

Założyciel firmy KONG - Joe Markham - swoją markę i jej flagowy produkt stworzył dzięki ogromnej miłości do swojego psa, który miał bardzo nieprzyjemny nawyk żucia kamieni, patyków czy innych przedmiotów, co powoli uszkadzało jego uzębienie. To właśnie za sprawą wielkiej potrzeby przezwyciężenia złych przyzwyczajeń swojego ukochanego Fritza, Joe szukał sposobu na to, jak pomóc swojemu pupilowi. KONG Classic powstał, gdy Joe Markham rzucił swojemu psu element zawieszenia swojego Volkswagena. Fritz okazał się niezwykle zainteresowany gumową częścią w kształcie bałwana i kiedy zaczął przynosić ją swojemu właścicielowi, to wtedy właśnie narodziła się idea na stworzenie zabawki KONG Classic, która doskonale zaspokaja instynktowną potrzebę żucia u psów.

Jak w pełni wykorzystać potencjał KONG Classic?

KONG Classic to nie tylko zabawka do gryzienia. Jej charakterystyczny kształt bałwana i materiał, z którego jest zrobiona, sprawia, że doskonale odbija się od różnych powierzchni pod bardzo różnymi kątami. To zapewnia psu bardzo dużo atrakcyjnej rozrywki podczas rzucania mu zabawki, aby przyniósł ją z powrotem. Ponadto KONG Classic ma otwór, do którego z łatwością zmieścisz różnorodne przysmaki i to właśnie powoduje, że ten bałwanek to z jednej strony zabawka, a z drugiej doskonałe narzędzie do nauki dla Twojego pupila. Kiedy włożysz do środka ulubione przekąski Twojego psa, to jest to sposób na pobudzenie jego zainteresowania zabawką i dzięki temu z czasem będziesz mógł go oduczyć na przykład nieprzyjemnego nawyku gryzienia Twoich ulubionych butów.

Zabawka dostosowana do psa każdej wielkości 

Aby w pełni wykorzystać możliwości KONG Classic, warto dostosować jego rozmiar do wielkości swojego psa. Na stronie producenta można znaleźć bardzo wygodne narzędzie do sprawdzenia, jaki rozmiar zabawki będzie odpowiedni do rozmiarów Twojego pupila. Ta niezwykle kreatywna zabawka jest dostępna od wielkości XS do nawet XXL, ponieważ każdy piesek powinien mieć ją właściwie dopasowaną do siebie. Zbyt mały KONG Classic będzie niebezpieczny dla Twojego zwierzaka, za to zbyt duży spowoduje, że Twój pupil szybko straci nim zainteresowanie ze względu na brak możliwości wygodnego trzymania go w pyszczku.

Co można zrobić z KONG Classic?

Przede wszystkim Twój pies potrzebuje zabawy i zaspokojenia swojej nieodpartej potrzeby żucia, do tego właśnie został stworzony KONG Classic, aby pozwolić Twojemu domowemu zwierzakowi na bezpieczną i zdrową zabawę. Możliwość tzw. stuffing, czyli wypełniania zabawki jedzeniem, otwiera nowe możliwości dla Ciebie do korzystania z tego produktu. Dzięki KONG Classic możesz bez problemu oduczyć swojego pieska gryzienia swoich butów. Co więcej, jeśli chciałbyś pokonać stres Twojego psa związany z pozostawieniem go w domu samego, to warto skorzystać z możliwości tej zabawki, wypełnić ją przysmakami i pozwolić się nią zająć wtedy, gdy Ty wychodzisz z domu. Dodatkowo możesz zamrozić KONG’a wraz z przysmakami, aby wydłużyć czas wydobywania przekąsek ze środka, a jednocześnie czas, jaki Twój pies poświęci na zabawę.

Jak czyścić zabawkę od KONG Company?

Ze względu na materiał, z którego jest wykonana KONG Classic, to zabawka bardzo łatwa w czyszczeniu, dlatego będzie z Twoim psem przez długi czas i pozwoli spędzić wam wspólne chwile na wiele różnych sposobów. Aby skutecznie wyczyścić KONG’a, należy zanurzyć go w wodzie z mydłem, żeby bez problemu pozbyć się wszystkich resztek ze środka. Ponadto szeroki otwór pozwoli na łatwe czyszczenie go od wewnątrz przy pomocy starej szczoteczki do zębów czy szczotki do mycia. Co więcej, wszystkie zabawki wykonane z gumy od KONG Company można bezpiecznie myć w zmywarce.

Wysokiej klasy zabawki dla Twoich zwierząt domowych

KONG Company poza swoim flagowym produktem KONG Classic ma także w swojej ofercie szereg innych doskonałych zabawek dla psów i kotów. Producent ten proponuje takie akcesoria jak SAFESTIX, który zastępuje patyk do rzucania, a także GOODIE BONE, czyli bardzo wytrzymałą gumową kość. Co więcej, dla kotów przygotowano równie atrakcyjne zabawki: między innymi SNAKE TEASER, który pobudzi jego instynkt łowiecki. Na uwagę zasługuje również Szczur z kocimiętką, który z pewnością wzbudzi zainteresowanie Twojego domowego myśliwego. Ponadto dla kociaków firma ma bogatą gamę drapaków, a także specjalną kocią wersję swojej oryginalnej zabawki, czyli Kitty KONG. Warto też dodać, że KONG Company tworzy przysmaki oraz Easy Treat specjalnie zaprojektowany do wypełniania zabawki przekąskami. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą tej uznanej amerykańskie marki na naszej stronie internetowej AquaelZoo.

Filtrowanie
Filtrowanie
Kategorie
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 180