Klatka dla chomika


Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Każdy hodowca chomików doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest dobranie odpowiedniej klatki dla chomika. Nie wystarczy zdecydować się na pierwszy z brzegu model, ponieważ istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru. W naszej ofercie klatki dla chomika występują w różnych wielkościach, dzięki czemu można dobrać inny model dla chomika dżungarskiego, a inny dla chomika syryjskiego. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wersje dostosowane do obydwu tych gatunków, jak również dla innych rodzajów zwierzątek. Właściwa wielkość gwarantuje, że zwierzątko nie napotka żadnych przeszkód podczas poruszania się po swoim domku, a jednocześnie pozwala na umieszczenie wewnątrz niezbędnego wyposażenia oraz akcesoriów, dzięki którym klatka zamieni się w przytulny, bezpieczny kącik dla naszego małego przyjaciela. Równie ważne staje się wyposażenie klatki, które także znajdziesz w AquaelZoo.

Zobacz powiązane produkty:

Funkcjonalne, kolorowe klatki dla chomika z wyposażeniem

Polecamy klatki dla chomika o formie prostokąta lub w formie owalnej. Oprócz wersji zwykłych dostępne są również modele piętrowe, a więc z dodatkowym, górnym “pomieszczeniem”, do którego zwierzątko przedostanie się po drabince. Pięterko stanowi wyjątkowo trafione rozwiązanie, jeśli chcemy, aby pokarm został na wierzchu i nie był zakopany w trocinach. Umożliwia to między innymi klatka dla chomika ze szklaną kuwetą, w której można umieścić wodę oraz karmę. Obok modeli ze szklaną częścią dolną dostępne są też wersje plastikowe, które cechują się doskonałą wytrzymałością, dzięki czemu ich stan pozostanie nienaruszony przez długi czas. Prezentowane modele wyróżniają się funkcjonalnością i zapewniają zwierzątku możliwość bezproblemowego poruszania się po całej powierzchni, a jednocześnie stanowią sposób na to, aby chomik spędzał czas aktywnie i miał możliwość odpoczynku oraz schowania się w wykopanej w trocinach norce.

Poidełka z zabezpieczeniem i praktyczne kuwety

Klatki dla chomika występują w wielu różnych kolorach i w komplecie z mniejszym lub większym wyposażeniem. Może składać się na nie na przykład tylko kołowrotek i miseczka, ale mogą występować również z domkiem, pięterkami i drabinką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na wersję z niewielkim wyposażeniem, a pozostałe, odpowiadające nam wyposażenie klatki nabyć osobno w atrakcyjnych cenach. Składają się na nie między innymi narożne kuwety z obniżonym brzegiem, który umożliwia łatwiejsze wejście do środka. Niezwykle istotnym elementem staje się też poidełko, dzięki któremu zwierzaczek bez problemu zaspokoi swoje pragnienie, a jednocześnie przy wykonywaniu tej czynności woda nie rozleje się na podłoże klatki, co zapewnia system zabezpieczający przed jej wydostawaniem się z poidełka.

Kołowrotki, domki i przezroczyste kule

Życie chomika nie ogranicza się jednak do zaspokojenia najważniejszych potrzeb. Niezwykle aktywne chomiki uwielbiają zabawę na kołowrotku czy też kopanie norek i chowanie się w nich. Zamiast jednak wchodzić do norki, zwierzątko może schować się na przykład w jednym z dostępnych w naszej ofercie domków z oknami i drzwiami w postaci otworów. To ładne i praktyczne wyposażenie klatki występuje w formie narożnej lub z dachem spadzistym. Te drewniane zabawki wzbudzą zainteresowanie chomika i sprawią, że klatka stanie się znacznie atrakcyjniejsza. Na dostępne akcesoria składają się także kolorowe, przezroczyste kule, które pozwalają zwierzątkom na zażywanie ruchu bez ograniczeń, tym bardziej, że do ich wnętrza, dzięki dodanym otworom wentylacyjnym, dopływa świeże powietrze. Polecamy także kołowrotki, zabawki typu brzoza z otworami, dzięki którym gryzoń będzie mógł aktywnie spędzać czas. Na uwagę zasługują też bardzo funkcjonalne, uzupełnione o właściwą wentylację transportery, które umożliwiają przeniesienie gryzonia, a nawet przewiezienie go w inne miejsce bez narażania go na dodatkowy stres.

FAQ

Klatka dla chomika powinna być dostatecznie duża i przestronna, aby zwierzątko czuło się w niej swobodnie. Poza tym w środku muszą się zmieścić wszystkie akcesoria. Na rynku znajdziemy klatki tradycyjne, ażurowe i wykonane z metalu.

Chomik jest bardzo aktywnym zwierzęciem, dlatego pomimo niewielkich gabarytów potrzebuje dość dużej klatki. Warto wybrać model o wymiarach minimum około 50x30cm, a najlepiej od 60x30, 80x35 cm lub 100x40. Często im większa klatka, tym szczęśliwszy chomik.

Akcesoria dla chomika są niezwykle ważne dla utrzymania go w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Spód wykładamy grubą ściółką (trociny i sianko), ponieważ te zwierzęta lubią kopać norki. W klatce musi znaleźć się miseczka na jedzenie, poidełko, oraz wszelkiego rodzaju kołowrotki, półki, mostki, drabinki i domki dla chomika (miejsce, w którym się schowa).

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com