Nawozy i odżywki akwarystyczne


Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Pielęgnacja akwarium polega głównie na zapewnieniu roślinom i rybom światła o odpowiednim natężeniu, wody o doskonałych parametrach, pokarmu oraz niezbędnych składników odżywczych, które można znaleźć w oferowanych w naszym sklepie nawozach akwarystycznych. Rośliny wodne składają się przede wszystkim z różnego rodzaju związków chemicznych, które są zbudowane z kilkunastu pierwiastków. Składają się na nie mikro- i makroelementy. Właśnie z tego względu niedobór któregokolwiek z nich może powodować trudności w przyswajaniu pozostałych składników odżywczych, co jednocześnie może przełożyć się na pogorszenie kondycji roślin i zaburzenie ich prawidłowego rozwoju. 

Dla skontrolowania najważniejszych parametrów można wykorzystać testy i na ich podstawie dozować konkretne nawozy do roślin akwariowych. Szeroki ich wybór znajdziesz w naszym asortymencie. Wszystkie słyną z wysokiej jakości, skuteczności działania i pochodzenia od renomowanych producentów, do których należy między innymi firma Aquael, Aquaforest, Seachem, Tetra, Tropical czy Yokuchi. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą, w której są dostępne również innego rodzaju preparaty, i do złożenia zamówienia jeszcze dziś!

Nawozy akwarystyczne i ich rodzaje

W naszej ofercie można znaleźć między innymi sól akwarystyczną przeznaczoną do sporządzania kąpieli w okresach pogorszenia kondycji ryb lub ich aklimatyzacji, a także specjalistyczne preparaty o szerokim zastosowaniu, które skutecznie chronią ryby przed niebezpiecznymi bakteriami, pierwotniakami i grzybami. Doskonałym wyborem są również środki do dezynfekcji akcesoriów oraz kompleksy niezbędnych witamin, wspomagające kondycję ryb i roślin. 

Oferujemy zarówno płynne nawozy akwarystyczne, jak i w postaci kapsułek do podłoża, które łączą dwie funkcję. Jedną z nich jest dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, a drugą pozytywny wpływ na utrzymanie jonowymiennych właściwości dna akwarium. W asortymencie są dostępne również środki wykorzystywane jako podstawowe źródło węgla, który jest jednym z najważniejszych budulców tkanki roślinnej i tym samym najważniejszym makroelementem. Preparat ten jest równie istotny co fosfor, azot, potas i witaminy z grupy B, których bogate źródła można także znaleźć wśród produktów dostępnych w ofercie naszego sklepu. 

W asortymencie nie zabrakło również nawozów akwarystycznych z bioaktywnym kobaltem, który przyspiesza wzrost oraz intensyfikuje wybarwienie ryb, dlatego preparaty tego rodzaju są szczególnie polecane w przypadku posiadania gatunków żyworodnych, wśród których można wymienić między innymi gupiki, mieczyki czy molinezje. Zbawienny wpływ na rośliny mają produkty w formie odżywek z żelazem, zapewniające ich bujny wzrost oraz intensywnie zielony kolor. Dla akwarystów dbających o odpowiedni poziom pH w zbiorniku doskonałą propozycję stanowią preparaty przeznaczone do obniżania odczynu wody w akwariach ogólnych i hodowlanych. Oferujemy również nawozy akwarystyczne dedykowane dla krewetek, które wzmacniają ich wytrzymałość i odporność na stres oraz zwiększają przeżywalność i ułatwiają wymianę pancerza. W asortymencie są dostępne również uniwersalne wspomagacze wzrostu roślin i klasyczne preparaty witaminowe do ogólnego stosowania w prywatnych domach oraz hodowlach.

Dlaczego warto stosować nawozy do roślin akwariowych?

Prezentowane w tej kategorii nawozy akwarystyczne to produkty godne polecenia, które warto stosować regularnie podczas pielęgnacji zbiornika. Niestety nie zawsze wysokiej jakości filtr wystarczy, aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki do rozwoju. Stosowanie specjalistycznych nawozów akwarystycznych ma wiele zalet, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Przede wszystkim dostarczają florze wiele niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich dawkach dla danego gatunku i jednocześnie przyspieszają ich wzrost oraz poprawiają wygląd akwarium. Rośliny nabierają pięknego koloru, dzięki czemu stanowią doskonałą dekorację każdego zbiornika. Zapraszamy już dziś do złożenia zamówienia na wysokiej jakości nawozy akwarystyczne w atrakcyjnej cenie!

Na blogu

Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?

Czytaj więcej

Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.

Czytaj więcej

Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 34 - 50
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com