Karma dla szynszyli


Pokazano 1-26 z 26 pozycji

Szynszyla domowa jest wyjątkowym zwierzęciem pochodzącym z Ameryki Południowej. Z racji górzystego terenu i dużych wysokości, na których występuje w naturalnym środowisku, także w hodowli posiada pewne wymagania związane z codziennym pokarmem. Choć zalicza się ją do gryzoni, w przeciwieństwie do chomików czy świnek morskich podstawą diety tego zwierzęcia jest siano i zioła. Jeśli planujesz zakup takiego pupila pamiętaj, że od tego, w jaki sposób będziesz go karmił zależy jego stan zdrowia i codzienne samopoczucie. Aby mieć pewność, że zwierzę rozwija się prawidłowo, postaw na dietę maksymalnie zbliżoną do tej, którą szynszyle posiadają na wolności.  

Przejdź do:

Najlepszy pokarm dla szynszyli

Najważniejszym składnikiem codziennego pożywienia gryzoni tego gatunku jest oczywiście siano. To ono umożliwia prawidłową przemianę materii, co wiąże się z doskonałym funkcjonowaniem delikatnego układu pokarmowego. Jeśli wybierasz ten produkt, zwróć uwagę, aby pochodził od znanego i docenionego w branży zoologicznej producenta. Świeże siano daje wiele korzyści szynszylom. Jest lekkostrawne, nie szkodzi układowi pokarmowemu, a także umożliwia pielęgnację zębów. Jednak z racji swojej formy nie dostarcza wszystkich niezbędnych witamin. Te z kolei odnajdziesz w dedykowanym zwierzęciu ziołom. Większość z nich, jak chociażby babka lancetowata, mniszek lekarski, pokrzywa, mięta czy rumianek dostępnych jest w niemal każdym ogródku. Pamiętaj jednak, aby przed podaniem ich swojemu pupilowi mieć 100% pewność, że posiadasz dobrą roślinę. Jak zostało to już wspomniane, gryzonie takie jak szynszyle posiadają bardzo delikatny układ pokarmowy, który może nie najlepiej zareagować na zmianę pożywienia.

Dlatego chcąc zapewnić zwierzęciu najlepszą opiekę i dietę, skorzystaj z oferty przygotowanej przez AquaelZoo. Posiadamy najlepszy, doskonale zbilansowany pokarm dla szynszyli dostępny w różnych formach. Wysokiej jakości siano i suszone zioła, specjalistyczne granulaty o lekkostrawnej formie i minimalnej zawartości tłuszczów. Wszystko, czego potrzebuje Twoje zwierzę do prawidłowego funkcjonowania każdego dnia.

Owoce i warzywa pod kontrolą - dieta szynszyla

Choć istnieje przekonanie, że szynszylom nie powinno podać się owoców i warzyw, niektóre witaminy dostępne są tylko w nich. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wymagającym osobnikom i oferujemy bezpieczne, pełnowartościowe przysmaki dla szynszyli. To fantastyczne mieszanki i kolby, dedykowane zwierzętom o delikatnym układzie pokarmowym. Nie zawierają w sobie tłustych składników dostępnych w karmach dla innych gryzoni. Dobrze sprawdzają się w formie uzupełnienia i urozmaicenia diety. W ofercie znajdują się zarówno owocowo-warzywne kolby, jak i naturalne chipsy sprawiające prawdziwą frajdę pupilowi. Ich różnorodność zapewnia wszystkie mikro i makroelementy, a ponadto zajmuje czas zwierzęcia, umożliwiając ścieranie zębów. Dzięki dobrej karmie oraz przysmakom każda szynszyla będzie zdrowym, radosnym pupilem o dużej dawce energii. Warto dokładnie poznać potrzeby żywieniowe swojego zwierzęcia, bowiem w przypadku tych gryzoni źle dobrane pożywienie może przyczynić się do występowania wielu groźnych chorób.

Szeroki asortyment dla szynszyli i nie tylko

Nasz sklep jest miejscem, w którym z łatwością uzyskasz wszystkie akcesoria dla swojego gryzonia. Nie tylko najlepszą karmę, ale też klatki, woliery, poidełka oraz zabawki. Z naszą pomocą wyposażysz ukochane zwierzę w bezpieczne i wygodne produkty najwyższej jakości. Szynszyla jest bowiem niezwykle urokliwym, ale i mocno dynamicznym i ruchliwym zwierzęciem. Zużywa dużo energii, dlatego poza klatką musisz zadbać o jej codzienne pożywienie. Karma dla szynszyli w naszej ofercie to najlepsze, doskonale skomponowane składniki. Ulubione przysmaki z pewnością zainteresują najbardziej wybredne osobniki, zapewniając im długie, radosne życie. Jeśli szukasz klatek bądź akcesoriów dla tych gryzoni, koniecznie zapoznaj się z naszą pozostałą ofertą. Gwarantujemy różnorodność i wytrzymałość, sprawdzającą się w każdej sytuacji. 

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com