Pokarmy dla bojowników


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Odżywianie ryb ma podstawowy wpływ na ich rozwój oraz funkcje życiowe, dlatego warto zaopatrywać się wyłącznie w pokarm dla bojowników, który jest w pełni dostosowany i zbilansowany pod kątem ich wymagań w stosunku do pożywienia. Oferujemy w naszym sklepie najlepszy pokarm dla ryb akwariowych, który charakteryzuje się stuprocentowym bezpieczeństwem stosowania, wygodą podawania, rewelacyjną jakością zastosowanych składników, a także pochodzeniem od wyselekcjonowanych producentów z całego świata, w tym Tropical oraz marki własnej Aquael. Przejrzyj koniecznie wszystkie propozycje i złóż zamówienie już dziś. Gwarantujemy z naszej strony błyskawiczną dostawę oraz najlepszą obsługę klienta w sieci.

Ciekawe informacje na temat bojowników

Bojowniki to jeden z najpopularniejszych gatunków ryb w akwarystyce. Charakteryzuje się między innymi wspaniałym wyglądem, który zwraca na siebie mnóstwo uwagi początkujących i zaawansowanych akwarystów, a także łatwym utrzymaniem. Należy jednak pamiętać o charakterze samców. Są to terytorialne osobniki, które wymagają odpowiednio dużej ilości wolnej przestrzeni w stosunku do innych przedstawicieli tego samego gatunku, doskonale jednak czują się z rybami innych gatunków. Bojownik hodowlany różni się od dzikiego znacznie dłuższymi, weloniastymi płetwami.

Bojownik jest łatwy w utrzymaniu także przez początkującego wielbiciela akwarystyki. Dobrze czuje się w naturalnym biotopie, na który składają się dość gęste rośliny akwariowe,  także wśród roślin pływających. Pokarm ma ogromny wpływ na funkcje życiowe tych ryb.

Czym powinien charakteryzować się pokarm dla bojowników?

Pokarm dla bojowników powinien w stu procentach spełniać wszelkie wymagania i zapewniać odpowiednie wartości odżywcze i liczbę witamin. W naszym sklepie AquaelZoo oferujemy wyłącznie najlepsze pokarmy dla bojowników, które składają się z wyselekcjonowanych, bezpiecznych składników, zapewniających pełen przekrój mikro- i makroelementów niezbędnych podczas cyklu życia każdego bojownika. Pokarm powinien być poprawnie zbilansowany i składać się np. z planktonu, larw ochotki czy też ze skorupiaków i mięczaków, np. kalmarów. Ogromne znaczenie dla bojowników ma kryl, który stanowi dla nich najbardziej atrakcyjną smakowo część całego pokarmu. Dzięki niemu pojedyncze płatki pokarmu zjadają z chęcią także najbardziej wybredne osobniki.

Warto także wiedzieć, na co wpływa pokarm dla ryb akwariowych, w tym także warianty dedykowane dla bojowników. Bardzo skonkretyzowany skład pod kątem jednego, wybranego gatunku lub typu sprawia, że znajdziemy w nich wyłącznie dobrze przyswajalne składniki, które mają wpływ na cały organizm konkretnego gatunku. Proteiny doskonale wpływają na witalność ryb, ich zdolności rozrodcze, zmniejszają także ryzyko wystąpienia różnych chorób oraz schorzeń, które mogą skutecznie skrócić ich życie bądź nagle je zakończyć. Co więcej, pokarm dla bojowników w formie płatków lub granulatu charakteryzuje się powolnym tonięciem, dzięki czemu mogą go spożyć zarówno ryby żyjące tuż przy tafli wody, jak i gatunki przydenne, które preferują bytowanie w niższych rejonach akwarium.

Skład i bezpieczeństwo pokarmu dla bojowników

Pokarm dla bojowników powinien być przede wszystkim bezpieczny. Właśnie z tego względu wszystkie pokarmy dostępne w naszym sklepie AquaelZoo pochodzą od najlepszych producentów, których produkty są polecane także dla zawodowych, profesjonalnych akwarystów. Składają się ze składników o udowodnionym działaniu, np. kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 oraz omega-9, które wzmacniają układ odpornościowy ryb i przedłużają czas ich życia. Wysoka zawartość karotenoidów gwarantuje wzmocnienie ich barwy przy zachowaniu stuprocentowego bezpieczeństwa, są to składniki pochodzenia naturalnego, np. z papryki oraz ze skorupiaków, np. kalarusa.

Zamów już dziś pokarm dla ryb akwariowych w sklepie AquaelZoo!

W naszym sklepie znajdziesz przeróżne pokarmy dla bojowników oraz innych ryb akwariowych w korzystnych cenach. Gwarantujemy błyskawiczną dostawę, znakomitą obsługę klienta, szybką realizację zlecenia, a także pełną pomoc na każdym etapie współpracy. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania mailowo oraz telefonicznie, dlatego zamów już dziś i skorzystaj z naszego ogromnego doświadczenia na rynku akwarystyki. Naszą firmę tworzą osoby z pasją, gwarantujemy zdecydowanie największy wybór pokarmu dla bojowników i dla ryb akwariowych, a także porady dla zdecydowanych kupujących na temat żywienia czy odpowiednich produktów dla danego gatunku.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 18
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com