Pokarmy dla bojowników


Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Odżywianie ryb ma podstawowy wpływ na ich rozwój oraz funkcje życiowe, dlatego warto zaopatrywać się wyłącznie w pokarm dla bojowników, który jest w pełni dostosowany i zbilansowany pod kątem ich wymagań w stosunku do pożywienia. Oferujemy w naszym sklepie najlepszy pokarm dla ryb akwariowych, który charakteryzuje się stuprocentowym bezpieczeństwem stosowania, wygodą podawania, rewelacyjną jakością zastosowanych składników, a także pochodzeniem od wyselekcjonowanych producentów z całego świata, w tym Tropical oraz marki własnej Aquael. Przejrzyj koniecznie wszystkie propozycje i złóż zamówienie już dziś. Gwarantujemy z naszej strony błyskawiczną dostawę oraz najlepszą obsługę klienta w sieci.

Ciekawe informacje na temat bojowników

Bojowniki to jeden z najpopularniejszych gatunków ryb w akwarystyce. Charakteryzuje się między innymi wspaniałym wyglądem, który zwraca na siebie mnóstwo uwagi początkujących i zaawansowanych akwarystów, a także łatwym utrzymaniem. Należy jednak pamiętać o charakterze samców. Są to terytorialne osobniki, które wymagają odpowiednio dużej ilości wolnej przestrzeni w stosunku do innych przedstawicieli tego samego gatunku, doskonale jednak czują się z rybami innych gatunków. Bojownik hodowlany różni się od dzikiego znacznie dłuższymi, weloniastymi płetwami.

Bojownik jest łatwy w utrzymaniu także przez początkującego wielbiciela akwarystyki. Dobrze czuje się w naturalnym biotopie, na który składają się dość gęste rośliny akwariowe,  także wśród roślin pływających. Pokarm ma ogromny wpływ na funkcje życiowe tych ryb.

Czym powinien charakteryzować się pokarm dla bojowników?

Pokarm dla bojowników powinien w stu procentach spełniać wszelkie wymagania i zapewniać odpowiednie wartości odżywcze i liczbę witamin. W naszym sklepie AquaelZoo oferujemy wyłącznie najlepsze pokarmy dla bojowników, które składają się z wyselekcjonowanych, bezpiecznych składników, zapewniających pełen przekrój mikro- i makroelementów niezbędnych podczas cyklu życia każdego bojownika. Pokarm powinien być poprawnie zbilansowany i składać się np. z planktonu, larw ochotki czy też ze skorupiaków i mięczaków, np. kalmarów. Ogromne znaczenie dla bojowników ma kryl, który stanowi dla nich najbardziej atrakcyjną smakowo część całego pokarmu. Dzięki niemu pojedyncze płatki pokarmu zjadają z chęcią także najbardziej wybredne osobniki.

Warto także wiedzieć, na co wpływa pokarm dla ryb akwariowych, w tym także warianty dedykowane dla bojowników. Bardzo skonkretyzowany skład pod kątem jednego, wybranego gatunku lub typu sprawia, że znajdziemy w nich wyłącznie dobrze przyswajalne składniki, które mają wpływ na cały organizm konkretnego gatunku. Proteiny doskonale wpływają na witalność ryb, ich zdolności rozrodcze, zmniejszają także ryzyko wystąpienia różnych chorób oraz schorzeń, które mogą skutecznie skrócić ich życie bądź nagle je zakończyć. Co więcej, pokarm dla bojowników w formie płatków lub granulatu charakteryzuje się powolnym tonięciem, dzięki czemu mogą go spożyć zarówno ryby żyjące tuż przy tafli wody, jak i gatunki przydenne, które preferują bytowanie w niższych rejonach akwarium.

Skład i bezpieczeństwo pokarmu dla bojowników

Pokarm dla bojowników powinien być przede wszystkim bezpieczny. Właśnie z tego względu wszystkie pokarmy dostępne w naszym sklepie AquaelZoo pochodzą od najlepszych producentów, których produkty są polecane także dla zawodowych, profesjonalnych akwarystów. Składają się ze składników o udowodnionym działaniu, np. kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 oraz omega-9, które wzmacniają układ odpornościowy ryb i przedłużają czas ich życia. Wysoka zawartość karotenoidów gwarantuje wzmocnienie ich barwy przy zachowaniu stuprocentowego bezpieczeństwa, są to składniki pochodzenia naturalnego, np. z papryki oraz ze skorupiaków, np. kalarusa.

Zamów już dziś pokarm dla ryb akwariowych w sklepie AquaelZoo!

W naszym sklepie znajdziesz przeróżne pokarmy dla bojowników oraz innych ryb akwariowych w korzystnych cenach. Gwarantujemy błyskawiczną dostawę, znakomitą obsługę klienta, szybką realizację zlecenia, a także pełną pomoc na każdym etapie współpracy. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania mailowo oraz telefonicznie, dlatego zamów już dziś i skorzystaj z naszego ogromnego doświadczenia na rynku akwarystyki. Naszą firmę tworzą osoby z pasją, gwarantujemy zdecydowanie największy wybór pokarmu dla bojowników i dla ryb akwariowych, a także porady dla zdecydowanych kupujących na temat żywienia czy odpowiednich produktów dla danego gatunku.

Na blogu

Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?

Czytaj więcej

Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.

Czytaj więcej

Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 17 - 18
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com