Klatki dla koszatniczki


Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Koszatniczki to niezwykle urokliwe gryzonie, które od wielu lat goszczą w domach ludzi na całym świecie. Są fantastycznym kompanem o dość płochliwej, ale i energicznej naturze. Jeśli chcesz, aby Twój zwierzak cieszył się długim zdrowiem i świetnym samopoczuciem musisz zapewnić mu właściwe warunki do życia. AquaelZoo jest miejscem, które doskonale sprawdzi się w tej roli. Pomoże Ci wybrać najlepsze wyposażenie klatki i akcesoria ułatwiające spożywanie pokarmów czy zapewniające fantastyczną rozrywkę w chwilach nudy.

Zobacz powiązane produkty:

Klatka dla koszatniczki - jaką wybrać?

Sklep AquaelZoo skupia się na propozycjach uniwersalnych i sprawdzonych. Dlatego w naszej ofercie swobodnie wybierzesz najlepszą klatkę dla Twojego gryzonia. Rozwiązania w tej kategorii odznaczają się zróżnicowaną wielkością – są pomysły dość niskie, niewielkie, idealnie sprawdzające się przy małych mieszkaniach, oraz systemy rozbudowane, posiadające wysokie ranty i specjalne woliery, umożliwiające zachowanie właściwej dawki ruchu dla gryzonia.

Kolorowe, wytrzymałe i dopasowane do osobowości klatki dla koszatniczek stanowią podstawową kwestię, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Propozycje tego rodzaju powinny być dopasowane do wielkości oraz maksymalnie zbliżone do naturalnych warunków bytowych zwierząt. Obecność wysokiej kuwety przyczynia się do zachowania większej czystości – niezależnie od wybranej ściółki zachowuje ją wewnątrz klatki. Plastikowe dno jest chyba najlepszą koncepcją, którą w dowolnej chwili można łatwo umyć pozbywając się nieczystości. Sam wgląd klatki ma znaczenie głównie dla Ciebie - Twój pupil potrzebuje przestrzeni do zabawy, spożywania posiłków, snu oraz załatwiania potrzeb fizjologicznych. Zwróć zatem uwagę na akcesoria umieszczane wewnątrz koszatniczkowego „domku”.

Jak wyposażyć klatkę dla Koszatniczki?

Każde zwierzę, w tym również gryzoń, powinno mieć dostęp do świeżej wody. Wiele osób stawia na niewysokie podstawki mające zapewnić łatwy dostęp do napoju. Tymczasem my proponujemy nowoczesne, wygodne i praktyczne poidełka. Ich budowa pozwala na swobodne zawieszenie na szczebelkach klatki, a dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji łatwy dostęp dla gryzonia i ograniczenie ryzyka rozlania wody. Poidełka w tej ofercie odznaczają się różnorodną wielkością i systemem. Z łatwością dopasujesz model do potrzeb i osobowości swojego gryzonia.

Wyposażenie klatki to również pojemnik na pokarm. Może ono występować w formie klasycznej miseczki lub specjalnie zawieszonej tuby. Karmę w postaci granulek można też dawkować podczas zabawy. Warto zwrócić uwagę, aby materiał, z którego został wykonany, był w pełni bezpieczny. Pamiętajmy, iż koszatniczki są gryzoniami, które regularnie ścierają swoje zęby i pazury na przedmiotach, które znajdują się w ich najbliższym otoczeniu. Ceramiczne rozwiązania z pewnością zapewnią właściwą trwałość i stabilność. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o rozrywkę swojego zwierzęcia – czy to w postaci kolb do chrupania, na których koszatniczka zaspokoi swoją potrzebę gryzienia, czy też kołowrotków bądź całych placów zabaw. Będą one doskonałym miejscem, w którym zwierzę da upust nadmiarowi energii. Możliwości jest wiele.

A może drewniany domek?

Koszatniczki, jak i inne gryzonie mają energiczną, ale mocno płochliwą naturę. Często odznaczają się nocną aktywnością. Dlatego dla ich dobrego samopoczucia należy zadbać o pomieszczenie, w którym uzyskają odrobinę spokoju. Nasza oferta zawiera szereg ciekawych rozwiązań jak np. drewniane domki i kryjówki pełniące kilka funkcji. Naturalne drewno jest nieszkodliwym materiałem, który nawet przy próbach zjedzenia nie wpłynie na delikatny układ pokarmowy. Co więcej, da sposobność ścierania zębów i pazurów. Wyposażenie klatki w taki artykuł zapewni poczucie bezpieczeństwa pupilowi, a także chwilę oddechu po intensywnych zabawach.

Jeśli chcesz stworzyć dobre i ciekawe warunki do życia swojego pupila, postaw na akcesoria dostępne w AquaelZoo. Zapewniamy najlepsze, renomowane marki, korzystne ceny oraz dostawę pod same drzwi. W razie wątpliwości – służymy wsparciem i naszą wiedzą, którą z chęcią przekazujemy odpowiedzialnym właścicielom. Polecamy również profesjonalne karmy dla koszatniczek, jak i innych gryzoni.

FAQ

Klatka dla koszatniczki musi być dostosowana do jej aktywności. Minimalne wymiary to ok. 60x40x60 cm. Najważniejsza jest wysokość, gdyż koszatniczki uwielbiają skakać, wspinać się, a także chować w norkach. Podłoże klatki powinno być sztuczne i wyposażone w klamry mocujące (ponieważ koszatniczka lubi gryźć różnego rodzaju przedmioty).

Najtańsza klatka dla koszatniczki dobrej jakości to koszt około 150 zł, a najdroższa może kosztować nawet około 600 zł. Wszystko zależy od marki, wykonania, a przede wszystkim od wielkości i wyposażenia klatki. Im większy model, do tego wyposażony od razu w różnego rodzaju akcesoria czy miejsca do wspinania, tym wyższa cena.

Poza podstawowym wyposażeniem, jak np. trocinami i ściółką, w klatce koszatniczki powinien znaleźć się odpowiedni kołowrotek. Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość. Kołowrotek powinien być dość duży i mieć najlepiej minimum 28 cm średnicy.

Na blogu

Psy są chętnie wybieranymi domowymi pupilami, bo nawiązują silną więź z opiekunem i lubią mu towarzyszyć. Kiedy jednak pracujemy i musimy naszego ukochanego czworonoga zostawić samego w domu zdarza się, że niektóre psy bardzo przeżywają rozłąkę, stresują się, wokalizują albo niszczą. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim stopniowo trenuj pozostawanie w domu i nagradzaj za dobre zachowanie.

Czytaj więcej

W Polsce i we Włoszech to święto obchodzone jest 17 lutego. Co ciekawe i godne podkreślenia, pomysłodawcą tego Dnia jest polski felinolog, Wojciech Albert Kurkowski, a świętujemy już do 2006 roku! Prowadzone są też wybory Kociarza Roku.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 530
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com