Klatki dla koszatniczki


Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Koszatniczki to niezwykle urokliwe gryzonie, które od wielu lat goszczą w domach ludzi na całym świecie. Są fantastycznym kompanem o dość płochliwej, ale i energicznej naturze. Jeśli chcesz, aby Twój zwierzak cieszył się długim zdrowiem i świetnym samopoczuciem musisz zapewnić mu właściwe warunki do życia. AquaelZoo jest miejscem, które doskonale sprawdzi się w tej roli. Pomoże Ci wybrać najlepsze wyposażenie klatki i akcesoria ułatwiające spożywanie pokarmów czy zapewniające fantastyczną rozrywkę w chwilach nudy.

Zobacz powiązane produkty:

Klatka dla koszatniczki - jaką wybrać?

Sklep AquaelZoo skupia się na propozycjach uniwersalnych i sprawdzonych. Dlatego w naszej ofercie swobodnie wybierzesz najlepszą klatkę dla Twojego gryzonia. Rozwiązania w tej kategorii odznaczają się zróżnicowaną wielkością – są pomysły dość niskie, niewielkie, idealnie sprawdzające się przy małych mieszkaniach, oraz systemy rozbudowane, posiadające wysokie ranty i specjalne woliery, umożliwiające zachowanie właściwej dawki ruchu dla gryzonia.

Kolorowe, wytrzymałe i dopasowane do osobowości klatki dla koszatniczek stanowią podstawową kwestię, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Propozycje tego rodzaju powinny być dopasowane do wielkości oraz maksymalnie zbliżone do naturalnych warunków bytowych zwierząt. Obecność wysokiej kuwety przyczynia się do zachowania większej czystości – niezależnie od wybranej ściółki zachowuje ją wewnątrz klatki. Plastikowe dno jest chyba najlepszą koncepcją, którą w dowolnej chwili można łatwo umyć pozbywając się nieczystości. Sam wgląd klatki ma znaczenie głównie dla Ciebie - Twój pupil potrzebuje przestrzeni do zabawy, spożywania posiłków, snu oraz załatwiania potrzeb fizjologicznych. Zwróć zatem uwagę na akcesoria umieszczane wewnątrz koszatniczkowego „domku”.

Jak wyposażyć klatkę dla Koszatniczki?

Każde zwierzę, w tym również gryzoń, powinno mieć dostęp do świeżej wody. Wiele osób stawia na niewysokie podstawki mające zapewnić łatwy dostęp do napoju. Tymczasem my proponujemy nowoczesne, wygodne i praktyczne poidełka. Ich budowa pozwala na swobodne zawieszenie na szczebelkach klatki, a dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji łatwy dostęp dla gryzonia i ograniczenie ryzyka rozlania wody. Poidełka w tej ofercie odznaczają się różnorodną wielkością i systemem. Z łatwością dopasujesz model do potrzeb i osobowości swojego gryzonia.

Wyposażenie klatki to również pojemnik na pokarm. Może ono występować w formie klasycznej miseczki lub specjalnie zawieszonej tuby. Karmę w postaci granulek można też dawkować podczas zabawy. Warto zwrócić uwagę, aby materiał, z którego został wykonany, był w pełni bezpieczny. Pamiętajmy, iż koszatniczki są gryzoniami, które regularnie ścierają swoje zęby i pazury na przedmiotach, które znajdują się w ich najbliższym otoczeniu. Ceramiczne rozwiązania z pewnością zapewnią właściwą trwałość i stabilność. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o rozrywkę swojego zwierzęcia – czy to w postaci kolb do chrupania, na których koszatniczka zaspokoi swoją potrzebę gryzienia, czy też kołowrotków bądź całych placów zabaw. Będą one doskonałym miejscem, w którym zwierzę da upust nadmiarowi energii. Możliwości jest wiele.

A może drewniany domek?

Koszatniczki, jak i inne gryzonie mają energiczną, ale mocno płochliwą naturę. Często odznaczają się nocną aktywnością. Dlatego dla ich dobrego samopoczucia należy zadbać o pomieszczenie, w którym uzyskają odrobinę spokoju. Nasza oferta zawiera szereg ciekawych rozwiązań jak np. drewniane domki i kryjówki pełniące kilka funkcji. Naturalne drewno jest nieszkodliwym materiałem, który nawet przy próbach zjedzenia nie wpłynie na delikatny układ pokarmowy. Co więcej, da sposobność ścierania zębów i pazurów. Wyposażenie klatki w taki artykuł zapewni poczucie bezpieczeństwa pupilowi, a także chwilę oddechu po intensywnych zabawach.

Jeśli chcesz stworzyć dobre i ciekawe warunki do życia swojego pupila, postaw na akcesoria dostępne w AquaelZoo. Zapewniamy najlepsze, renomowane marki, korzystne ceny oraz dostawę pod same drzwi. W razie wątpliwości – służymy wsparciem i naszą wiedzą, którą z chęcią przekazujemy odpowiedzialnym właścicielom. Polecamy również profesjonalne karmy dla koszatniczek, jak i innych gryzoni.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 520
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com