Pokrywy owalne na akwarium


Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Zbiorniki spotykane w przyrodzie są otwarte, jednak natura rządzi się swoimi prawami. Parująca woda jest na bieżąco uzupełniana przez opady atmosferyczne, a jej powierzchnia poruszana przez wiatr ulega samooczyszczeniu i napowietrzaniu. Natomiast w domowych pomieszczeniach panują zupełnie inne warunki, dlatego w celu stworzenia własnego zbiornika należy wykorzystać dodatkowe elementy, wśród których znajdują się między innymi prezentowane w tej kategorii pokrywy owalne do akwarium. Wszystkie z nich cieszą się doskonałą opinią na rynku wśród prywatnych klientów i hodowców, dlatego stanowią doskonałą inwestycję na długie lata. Zapraszamy do zapoznania się z całą kolekcją i wybrania modelu spełniającego wszelkie potrzeby i oczekiwania.

Funkcje spełniane przez pokrywy

Oferowane owalne pokrywy do akwarium spełniają wiele ważnych funkcji, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Przede wszystkim odgradzają taflę wody akwariowej od pomieszczenia, w którym znajduje się zbiornik, co pozwala zapobiegać nadmiernemu jej parowaniu i oziębianiu oraz konieczności jej częstego uzupełniania. W przeciwnym razie woda byłaby narażona na częste wahania parametrów, co miałby niekorzystny wpływ na kondycję i rozwój fauny i flory bytującej w akwarium. Warto także wiedzieć, że parowanie wody, szczególnie w niewielkim pomieszczeniu, może prowadzić do zawilgocenia pomieszczenia. Utrzymanie odpowiedniej temperatury wody pozwala także obniżyć koszt energii elektrycznej. 

Dodatkowo zastosowanie pokrywy chroni zbiornik przed zanieczyszczeniem wody, a także przed dostępem małych dzieci mogących wrzucać różnego rodzaju przedmiotów do wnętrza akwarium, co może być niebezpieczne dla znajdujących się w zbiorniku zwierząt. Pokrywa jest także niezbędnym elementem przy posiadaniu zwierząt domowych wykazujących nadmierne zainteresowanie pływającymi rybkami.

Dodatkową funkcją prezentowanych pokryw owalnych do akwarium jest także możliwość zamocowania w ich wnętrzu belek oświetleniowych czy innego rodzaju urządzeń, niezbędnych do zapewnienia odpowiednich warunków faunie i florze. Nie można również zapomnieć o najważniejszej roli, jaką spełniają pokrywy, a mianowicie zabezpieczają przed wydostaniem się zwierząt wodnych ze zbiornika, które mają tendencję do wyskakiwania.

Jak prawidłowo wybrać odpowiednią pokrywę do akwarium?

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór owalnych pokryw do akwarium różniących się kolorem (czarne i białe) i wielkością, która powinna być dokładnie dopasowana do rozmiaru zbiornika, aby tworzyć z nim spójną całość. Liczy się również wysoka jakość i staranność wykonania. Oferowane pokrywy zostały zaprojektowane z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia, a także z wielką starannością, co można zauważyć po najdrobniejszych detalach. Użyte do produkcji tworzywa są wytrzymałe i bezpieczne, a także nie niszczą się w kontakcie z wodą oraz zapewniają izolację dla montowanego wewnątrz oświetlenia. Ponadto w prezentowanych pokrywach zastosowano funkcjonalny system otwierania SMART OPEN i klapkę do karmienia ryb. Takie rozwiązania znacznie ułatwiają prace pielęgnacyjne przeprowadzane w akwarium, gdyż eliminują konieczność stosowania zawiasów i podpórek, co jest bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo specjalnie wyżłobienia w tylnych częściach pokryw umożliwiają wygodne wycinanie otworów niezbędnych do instalacji dowolnych rodzajów filtrów przelewowych lub kanistrowych, przy jednoczesnym braku ryzyka utraty gwarancji producenta.

AquaelZoo.pl – idealne miejsce dla akwarystów

Nasz sklep internetowy AquaelZoo.pl to idealne miejsce dla akwarystów, którzy poszukują wysokiej jakości produktów pochodzących od renomowanych producentów. Zapraszamy już dziś do złożenia zamówienia i skorzystania z szybkiej wysyłki, gdyż wszystkie artykuły są dostępne od ręki. W ofercie poza owalnymi pokrywami do akwarium znajdują się także grzałki, filtry, podłoża oraz wiele, wiele innych. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi oraz pomoc w razie potrzeby, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, gdy tylko pojawią się jakieś pytania bądź wątpliwości. Życzymy udanych zakupów.

Na blogu

Psy są chętnie wybieranymi domowymi pupilami, bo nawiązują silną więź z opiekunem i lubią mu towarzyszyć. Kiedy jednak pracujemy i musimy naszego ukochanego czworonoga zostawić samego w domu zdarza się, że niektóre psy bardzo przeżywają rozłąkę, stresują się, wokalizują albo niszczą. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim stopniowo trenuj pozostawanie w domu i nagradzaj za dobre zachowanie.

Czytaj więcej

W Polsce i we Włoszech to święto obchodzone jest 17 lutego. Co ciekawe i godne podkreślenia, pomysłodawcą tego Dnia jest polski felinolog, Wojciech Albert Kurkowski, a świętujemy już do 2006 roku! Prowadzone są też wybory Kociarza Roku.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 169 - 450
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com