Pokrywy owalne na akwarium


Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Zbiorniki spotykane w przyrodzie są otwarte, jednak natura rządzi się swoimi prawami. Parująca woda jest na bieżąco uzupełniana przez opady atmosferyczne, a jej powierzchnia poruszana przez wiatr ulega samooczyszczeniu i napowietrzaniu. Natomiast w domowych pomieszczeniach panują zupełnie inne warunki, dlatego w celu stworzenia własnego zbiornika należy wykorzystać dodatkowe elementy, wśród których znajdują się między innymi prezentowane w tej kategorii pokrywy owalne do akwarium. Wszystkie z nich cieszą się doskonałą opinią na rynku wśród prywatnych klientów i hodowców, dlatego stanowią doskonałą inwestycję na długie lata. Zapraszamy do zapoznania się z całą kolekcją i wybrania modelu spełniającego wszelkie potrzeby i oczekiwania.

Funkcje spełniane przez pokrywy

Oferowane owalne pokrywy do akwarium spełniają wiele ważnych funkcji, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Przede wszystkim odgradzają taflę wody akwariowej od pomieszczenia, w którym znajduje się zbiornik, co pozwala zapobiegać nadmiernemu jej parowaniu i oziębianiu oraz konieczności jej częstego uzupełniania. W przeciwnym razie woda byłaby narażona na częste wahania parametrów, co miałby niekorzystny wpływ na kondycję i rozwój fauny i flory bytującej w akwarium. Warto także wiedzieć, że parowanie wody, szczególnie w niewielkim pomieszczeniu, może prowadzić do zawilgocenia pomieszczenia. Utrzymanie odpowiedniej temperatury wody pozwala także obniżyć koszt energii elektrycznej. 

Dodatkowo zastosowanie pokrywy chroni zbiornik przed zanieczyszczeniem wody, a także przed dostępem małych dzieci mogących wrzucać różnego rodzaju przedmiotów do wnętrza akwarium, co może być niebezpieczne dla znajdujących się w zbiorniku zwierząt. Pokrywa jest także niezbędnym elementem przy posiadaniu zwierząt domowych wykazujących nadmierne zainteresowanie pływającymi rybkami.

Dodatkową funkcją prezentowanych pokryw owalnych do akwarium jest także możliwość zamocowania w ich wnętrzu belek oświetleniowych czy innego rodzaju urządzeń, niezbędnych do zapewnienia odpowiednich warunków faunie i florze. Nie można również zapomnieć o najważniejszej roli, jaką spełniają pokrywy, a mianowicie zabezpieczają przed wydostaniem się zwierząt wodnych ze zbiornika, które mają tendencję do wyskakiwania.

Jak prawidłowo wybrać odpowiednią pokrywę do akwarium?

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór owalnych pokryw do akwarium różniących się kolorem (czarne i białe) i wielkością, która powinna być dokładnie dopasowana do rozmiaru zbiornika, aby tworzyć z nim spójną całość. Liczy się również wysoka jakość i staranność wykonania. Oferowane pokrywy zostały zaprojektowane z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia, a także z wielką starannością, co można zauważyć po najdrobniejszych detalach. Użyte do produkcji tworzywa są wytrzymałe i bezpieczne, a także nie niszczą się w kontakcie z wodą oraz zapewniają izolację dla montowanego wewnątrz oświetlenia. Ponadto w prezentowanych pokrywach zastosowano funkcjonalny system otwierania SMART OPEN i klapkę do karmienia ryb. Takie rozwiązania znacznie ułatwiają prace pielęgnacyjne przeprowadzane w akwarium, gdyż eliminują konieczność stosowania zawiasów i podpórek, co jest bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo specjalnie wyżłobienia w tylnych częściach pokryw umożliwiają wygodne wycinanie otworów niezbędnych do instalacji dowolnych rodzajów filtrów przelewowych lub kanistrowych, przy jednoczesnym braku ryzyka utraty gwarancji producenta.

AquaelZoo.pl – idealne miejsce dla akwarystów

Nasz sklep internetowy AquaelZoo.pl to idealne miejsce dla akwarystów, którzy poszukują wysokiej jakości produktów pochodzących od renomowanych producentów. Zapraszamy już dziś do złożenia zamówienia i skorzystania z szybkiej wysyłki, gdyż wszystkie artykuły są dostępne od ręki. W ofercie poza owalnymi pokrywami do akwarium znajdują się także grzałki, filtry, podłoża oraz wiele, wiele innych. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi oraz pomoc w razie potrzeby, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, gdy tylko pojawią się jakieś pytania bądź wątpliwości. Życzymy udanych zakupów.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com