Karmy dla psów po sterylizacji / kastracji

Obecnie większość zwierząt poddawana jest zabiegom kastracji i sterylizacji. Jest to najbardziej efektywna metoda ograniczenia populacji zwierząt bezdomnych, a także chroni przed wieloma schorzeniami. Poza zaletami zabiegi niosą za sobą również pewne konsekwencje. Spadek aktywności hormonalnej przyczynia się do uspokojenia zwierzaka oraz wpływa na jego zapotrzebowanie na energię. Jeśli zaczniemy karmić zwierzę zwykłą karmą, może to doprowadzić do otyłości, a ta z kolei może spowodować wiele groźnych dla zdrowia chorób. Aby temu zapobiegać, wystarczy specjalistyczna karma dla psów po kastracji. 

Zobacz specjalistyczne karmy dla psów:


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Jeśli nie wiesz, która będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego psa, to zapytaj weterynarza. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór karmy dla psów po sterylizacji takich marek jak Brit, dr Seidel, Royal Canin czy Ziwi Peak. Zamów już dziś, bez wychodzenia z domu, bez względu na porę dnia oraz dzień tygodnia. Nasi pracownicy starają się realizować zamówienia w najszybszym możliwym terminie, tak aby Twój zwierzak zawsze miał dostęp do wysokogatunkowej karmy i praktycznych akcesoriów do higieny i pielęgnacji.

Karma dla psów wykastrowanych i wysterylizowanych

Zabieg sterylizacji nie wpływa bezpośrednio na spowolnienie metabolizmu, choć zmienia poziom hormonów, który może oddziaływać na zachowanie psa, który  po tym zabiegu może być znacznie spokojniejszy i mniej aktywny. Dokładnie obserwuj Twojego czworonoga, zwróć uwagę na skład karmy, aby spełniała wymogi Twojego psa. Czym właściwie jest zabieg kastracji i sterylizacji? Kastracja polega na chirurgicznym usunięcie gonad, jajników i jąder. Sterylizacja psów polega na podwiązaniu nasieniowodów lub jajowodów. Oba zabiegi przyczyniają się do stałego zahamowania możliwości rozrodczych. Zahamowanie wydzielania hormonów wpływa na zachowanie naszego psa. Zwierzęta nie zużywają energii na zachowania reprodukcyjne, dlatego ich ogólne zapotrzebowanie na kalorie jest nieco mniejsze. Karma dla psów wykastrowanych i wysterylizowanych wyróżnia się przede wszystkim niższą kalorycznością. 

Jaką wybrać suchą karmę dla psów wykastrowanych i wysterylizowanych?

Tego typu pożywienie jest oferowane przez niemal każdego producenta. Wybieraj jedzenie o obniżonej zawartości tłuszczu, a posiłek wzbogacony o zdrowe kwasy omega 3 i omega 6. Wszelkie dodatki, takie jak L-karnityna, pomogą spalać tkankę tłuszczową. Karmy o większej zawartości białka przyczynią się do wzmocnienia kośćca zwierzęcia. Jednakże jego zawartość nie powinna przekraczać 45% składu karmy. Trawienie białka jest dość energochłonne, dlatego ten składnik będzie mniej kaloryczny niż tłuszcze. Podobnie jak w przypadku karmy suchej zwróć uwagę na zawartość węglowodanów i tłuszczy. Wyższa zawartość białka w mokrych karmach sprawia, że są ogólnie mniej kaloryczne. Jednakże, aby zapewnić miękką konsystencję, producenci często dodają większą zawartość tłuszczu. W naszym sklepie internetowym aquaelzoo.pl oferujemy wyroby wysokiej jakości, których głównym składnikiem jest smaczne mięso. Będzie to najlepszy wybór dla czworonoga w każdym wieku. Jeśli jednak Twój pies cierpi na nietolerancje pokarmowe, to warto włączyć do jego diety bezzbożową karmę dla psów kastrowanych, niezawierającą pszenicy ani owsa. Oprócz mięsa karmy mogą mieć dodatek ziemniaków czy ryżu. Całkowite wykluczenie węglowodanów też nie będzie zdrowe dla psa. Podstawą zbilansowanego żywienia jest dieta zawierająca wszystkie składniki odżywcze. Kupując karmę dla kastratów, pamiętaj także, aby zawierała ona kompleks witamin i składników mineralnych, które wspomogą układ odpornościowy oraz zadbają o zdrowie skóry i sierści. Karmy suche typu dental usuwają kamień nazębny, zapewniają optymalną higienę jamy ustnej zwierzaka.

Karma po sterylizacji – specjalne potrzeby psa

Jeśli jesteś właścicielem psa, który cierpi na różne schorzenia lub ma wyjątkowe wymagania, to dobrze jest wybrać karmę dedykowaną. Może to być jedzenie dopasowane do potrzeb konkretnej rasy. Karmy dla psów cierpiących na choroby nerek, wątroby, mających problemy ze skórą czy sierścią są dostępne na wyciągnięcie ręki. Czasem nie ma konieczności zmiany diety psa po zabiegu kastracji czy sterylizacji. Jeśli pupil do tej pory jadł odpowiednio dobraną do jego upodobań smakowych i problemów zdrowotnych karmę, to wystarczy zmniejszyć jedną porcję mniej więcej o jedną czwartą. W ten sposób psiak otrzyma wystarczająco kalorii i nie będzie miał problemów z nadwagą ani otyłością. Jeśli zauważysz, że zmniejszenie podawania karmy nie przynosi efektów, a pies wciąż tyje, to rozważ zakup specjalnie dopasowanej karmy dla psów sterylizowanych. Jej wyjątkowa formuła sprosta wymaganiom smakowym, gdyż karmy dostępne są w takich smakach, jak indyk, kurczak, wołowina, królik czy kaczka. Ważna jest także forma. Duże psy gustują w największych krokietach, natomiast mniejsze chętnie będą jadły minichrupki.a jeśli chcesz nagrodzić psa podczas treningu, to wybierz niskokaloryczne przekąski, które nie powodują przybierania na wadze.

Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 44 - 300
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com