Zabawki i szkolenie psa


Pokazano 1-36 z 237 pozycji

W naszym sklepie dostępne są przeróżne zabawki dla psa, które zapewniają wielogodzinną aktywność podczas ich noszenia, aportowania, rwania, szarpania oraz ściskania i gryzienia zębami. Wszystkie są w pełni bezpiecznie w użytkowaniu i zostały wyprodukowane z atestowanych surowców. Co więcej, na ich powierzchni nie znajdują się żadne ostre lub twarde elementy czy wypustki, które mogłyby uszkodzić uzębienie podczas intensywnego szkolenia psa. 

Zobacz więcej popularnych zabawek dla psa:

Dlaczego zabawki dla psa to znakomite uzupełnienie ich codzienności?

Zabawa to dla każdego czworonoga najważniejsza aktywność fizyczna, która wpływa na cały jego organizm. Bieganie za piłką pozwala mu rozruszać swoje stawy, mięśnie i układ kostny oraz oddechowy i krążeniowy, a mocne gryzienie pomaga oczyszczać zęby z zalegających zanieczyszczeń i zwiększa siłę ścisku. Najważniejsze jest jednak to, że zabawa z czworonogiem poprawia jego relacje z opiekunem. Większość właścicieli psów z pewnością zauważyło, że każdy pies po zabawie staje się radosny, pełen życia i werwy - to wynik jego spełnienia się podczas szaleństwa wraz z opiekunem. Co więcej, wybawiony pies jest grzeczniejszy i spokojniejszy, a także śpi głębokim snem, odzyskując siły na kolejny dzień. Właśnie z tego względu warto codziennie poświęcać pupilowi odpowiednio dużo czasu na przeciąganie liny czy rzucanie piłki lub gryzaka, czyli na aktywności, które sprawdzają się nawet przy psach z natury dość leniwych i ospałych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Zabawki dla psa powinny być całkowicie bezpieczne zarówno dla właściciela, jak i samego czworonoga. Bardzo często opiekunowie wykorzystują do zabawy ze swoim psem domowe przedmioty codziennego użytku, np. drewniane łyżki bądź nieużywane już pantofle czy foliowe siatki. To ogromny błąd. Wszystkie te przedmioty są zupełnie nieprzystosowane do zabaw, dlatego ich budowa, materiały zastosowane do ich produkcji, czy rodzaj szycia mogą w efekcie wywołać wiele niebezpiecznych następstw. Twarde elementy zazwyczaj się urywają i lądują w pysku psa, który może je połknąć. Barwniki oraz same materiały również nie są dostosowane do jedzenia i mogą wywołać choroby i schorzenia oraz pewne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Co więcej, twarde elementy po oderwaniu się od danego przedmiotu mogą utknąć psu w gardle, co niesie ryzyko jego zadławienia się, bądź uszkodzenia żołądka, przełyku czy jelit, co stanowi zagrożenie życia wymagające natychmiastowej konsultacji z weterynarzem, a często także wielogodzinnej operacji.

Trwałe i pewne zabawki do zabawy z czworonogiem

Wszystkie zabawki dla psów dostępne w naszym sklepie pochodzą od najlepszych firm z branży zoologicznej, które doskonale znają potrzeby czworonogów i wiedzą, jakie materiały oraz tworzywa stosować do ich produkcji. Dzięki temu każda zabawka dla psa ma optymalną miękkość, która nie niszczy ich zębów, a jednocześnie stanowi dla czworonoga przyjemny opór. Na ich powierzchni nie znajdziemy żadnych twardych elementów, które mogłyby się urwać lub uszkodzić uzębienie, dzięki czemu każdy pies może je gryźć i rozciągać. To w dalszym ciągu nie wszystko. Kolejną zaletą produktów oferowanych w naszym sklepie jest także fakt, że są bezpieczne po ich całkowitym rozgryzieniu, gdyż w ich wnętrzu nie ma cieczy ani materiałów o niebezpiecznym działaniu. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i bezpieczeństwie swojego czworonoga, koniecznie zamów mu zabawki dla psa, które dadzą mu mnóstwo radości przy zachowanym pełnym bezpieczeństwie. Tylko takie są gwarancją dobrej zabawy.

Zabawa z czworonogiem a szkolenie psa

Zabawę z czworonogiem można wykorzystać także jako szkolenie psa, który np. notorycznie obgryza obrzeża mebli. Zastosowanie w ich przypadku gryzaka odciągnie uwagę od elementów wyposażenia domu, a jego optymalna budowa i stopień twardości zapewni mu znacznie więcej radości podczas gryzienia. Z reguły większość psów po zakupie gryzaka szybko traci zainteresowanie meblami, gdyż gryzak jest dla nich znacznie bardziej atrakcyjny.

Szkolenie psa może przybierać również formę aportowania, czyli przynoszenia zabawki rzuconej przez opiekuna. Co daje aportowanie w kwestii zachowania czworonoga? Między innymi ćwiczy posłuszeństwo i wpływa na poprawę relacji z opiekunem.

Zapraszamy do zakupu zabawek dla psa, które stanowią dla nich doskonałą formę aktywności. Wszystkie dostępne produkty są precyzyjnie opisane na dedykowanych podstronach, gdzie znajdują się także szczegółowe dane techniczne oraz informacje na temat ich właściwości czy przeznaczenia. Są bezpieczne, angażujące i dostępne w setkach wariantów, różniących się ich wielkością, wagą, kolorystyką czy materiałem, z którego zostały wyprodukowane.

FAQ

Decydując się na zabawki dla małego szczeniaka, trzeba pamiętać, że to nie jedyne formy uspołecznienia psa — równie ważny jest dobry kontakt z Tobą oraz resztą domowników. Pamiętaj, że kupowane przez Ciebie zabawki powinny służyć rozwojowi inteligencji psa — również tej emocjonalnej. Początkowe ruchy szczeniaków bywają nieskoordynowane oraz niezborne. Dlatego dobrym pomysłem jest kupienie miękkich piszczałek, które mogą z łatwością złapać do pyszczka. Taka zabawka może także posłużyć szczeniakowi do przytulania. Warto zajrzeć do naszego sklepu zoologicznego, gdzie znajdziesz odpowiednie zabawki dla Twojego szczeniaka.

Przy zakupie pluszaków dla psa trzeba kierować się bezpieczeństwem zwierzaka. Taka zabawka będzie non stop w pysku zwierzęcia. Dobrze, żeby nie była wyposażona w elementy, które łatwo mogą odpaść oraz być połknięte przez psa. Dobrze, żeby taki pluszak był wyposażony w piszczałkę lub specjalną komorę do schowania chrupki albo pasztecika. Dzięki temu pies będzie miał urozmaiconą zabawę, a także czeka na niego miła smakowa niespodzianka. W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych pluszaków, które możesz zamówić dla swojego czworonoga. Gwarantujemy, że są to wysokiej klasy zabawki edukacyjne.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com