Podkłady higieniczne dla psów


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Wzięcie psa pod swój dach wymaga dużej dawki cierpliwości i odpowiedzialności. Niezależnie od wieku pupila warto zaopatrzyć się w psią wyprawkę, w której powinny znaleźć się między innymi podkłady higieniczne dla psów o różnym zastosowaniu. Można je wykorzystać podczas nauki załatwiania się przy szczeniakach, a także jako podkłady absorbujące w przypadku psów w starszym wieku, które nie są już w stanie samodzielnie wychodzić na zewnątrz. Dodatkowo tego rodzaju akcesoria sprawdzą się także u pupili, które przeszły zabiegi bądź operacje wykluczające na pewien czas spacery, co wiąże się z koniecznością załatwiania swoich potrzeb w domu. 

Zobacz powiązane produkty do pielęgnacji psa:

Oferowane maty higieniczne to produkty wysokiej jakości, które łączą w sobie wiele zalet. Producenci, wśród których można wymienić takie firmy jak Beaphar, Comfy, Dermapharm, Dr Seidel czy Savic, zadbali o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu podkłady higieniczne dla psów od lat spełniają wszelkie oczekiwania i potrzeby klientów. Zapraszamy do zakupu!

Podkłady higieniczne – niezbędne podczas nauki czystości

W większości przypadków szczeniaki mają na początku problem z zachowaniem czystości. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które wymaga cierpliwości i dyscypliny opiekuna, aby przetrwać wspólnie ten czas i móc cieszyć się wspólnymi spacerami i brakiem zabrudzeń w domu. U szczeniąt problem ten ma związek z brakiem wyuczenia pewnych nawyków, a także niewielkim pęcherzem. Pomocne podczas nauki załatwiania się będą podkłady higieniczne dla psów, które znacznie ułatwiają cały proces.

Maty higieniczne dla starszych i schorowanych psów

Prezentowane w tej kategorii maty higieniczne doskonale sprawdzą się także w przypadku starszych i schorowanych psów, które również mają problem z zachowaniem czystości z racji wieku. Podkłady te znacznie ułatwiają funkcjonowanie i utrzymanie porządku w domowych pomieszczeniach, a także są komfortowym rozwiązaniem dla pupili w podeszłym wieku. Wiele psów po operacji, które mają ograniczenia ruchowe, także nie są stanie korzystać w pełni ze spacerów na świeżym powietrzu, dlatego w ich przypadków podkłady higieniczne również będą bardzo przydatnymi akcesoriami.

Jak korzystać z mat higienicznych?

Korzystanie z podkładów higienicznych dla szczeniąt i starszych psów jest bardzo proste. Wystarczy rozłożyć matę na podłodze białą stroną do góry. W przypadku szczeniąt warto umieścić ją z dala od legowiska i misek, natomiast u schorowanych i starszych pupili najlepiej rozkładać je w miejscu, w którym pies spędza najwięcej czasu. Wracając do nauki załatwiania się szczeniąt, warto, aby maty higieniczne były dostępne dla maluchów przez całą dobę, gdyż najczęściej będą z nich korzystać tuż po drzemce, zabawie i jedzeniu, dlatego w tych momentach należy jak najczęściej umieszczać pupila na podkładzie i nagradzać, gdy tylko z niego skorzysta w prawidłowy sposób. Maty warto także stopniowo przesuwać w kierunku drzwi wyjściowych, a na koniec zastosować ją w miejscu przeznaczenia, czyli na zewnątrz.

Poznaj zalety podkładów higienicznych dla psów

Oferowane podkłady higieniczne dla psów mają wiele zalet, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Przede wszystkim idealnie sprawdzą się do szkolenia zwierząt oraz są bardzo pomocne w utrzymaniu czystości w domowych pomieszczeniach. Dodatkowo mocna, wierzchnia warstwa chroni przed rozerwaniem czy uszkodzeniem, a brzegi i nieprzemakalny spód skutecznie zapobiegają przed przeciekaniem, co stanowi 100% ochronę podłóg przed wilgocią. Wierzchnia warstwa jest miła i przyjemna w dotyku, dzięki czemu nie powoduje podrażnień i charakteryzuje się doskonałymi właściwościami absorbującymi. Warto także wspomnieć, że podkłady higieniczne dla psów są dostępne w wielu rozmiarach i można je stosować także w kuwecie, kojcu, legowisku, na łóżku, w klatkach i transporterach. Ponadto, można je wykorzystać pod miski z wodą lub jedzeniem, gdyż w takim przypadku również chronią podłogę przed zabrudzeniem. Zapraszamy już dziś do złożenia zamówienia.

Na blogu

Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?

Czytaj więcej

Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.

Czytaj więcej

Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 28
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com