Pokazano 1-12 z 31 pozycji

Planujesz założenie akwarium, ale nie wiesz, od czego zacząć i na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Podstawą w urządzaniu każdego akwarium jest dobór odpowiedniego oświetlenia, które pozwoli zarówno roślinom, jak i rybom oraz innym organizmom na zdrowy, zrównoważony rozwój. Prawidłowe oświetlenie zapewnia także wspaniały efekt wizualny, z którego będziesz mógł być dumny przed swoimi gośćmi. Jeżeli zapewnisz rybom dostęp do właściwie dobranego światła, to bez wątpienia na co dzień będą one miały znacznie lepsze samopoczucie.

Dlaczego oświetlenie akwarium jest tak ważne?

Oświetlenie akwarium jest ważne z kilku przyczyn. Przede wszystkim rośliny znajdujące się w akwarium potrzebują oświetlenia do procesu fotosyntezy - dzięki niemu poziom dwutlenku węgla w wodzie spada. Jeżeli jednak chcesz, aby zjawiska te zachodziły w Twoim zbiorniku wodnym to musisz pamiętać o tym, że każde akwarium ma inne potrzeby - warto więc ocenić, jakie natężenia światła będzie optymalne. Zarówno rośliny, jak i zwierzęta wodne mają różne wymagania_ dlatego,  jeżeli nie do końca samodzielnie potrafisz skompletować zestaw, który pozwoli Ci prowadzić wymarzone akwarium, to zachęcamy Cię do zapoznania się z wysokiej jakości gotowymi zestawami. Z pewnością znajdziesz ten, który będzie odpowiedzią na Twoje oczekiwania.

Jak oświetlać akwarium?

Pamiętaj, że prawidłowe oświetlenie akwarium jest bardzo ważne - właśnie dlatego warto zapoznać się z ogólnymi warunkami oświetlania zbiornika. Pierwsza zasada dotyczy doboru odpowiedniej mocy oświetlenia akwarium. Jeśli jesteś początkującym hobbystą akwarystyki, to może zaskoczyć Cię informacja, że naświetlanie powinno trwać od 8 do 12 godzin na dobę, w zależności od umiejscowienia akwarium i ryb oraz roślin, które się w nim znajdują. Gdy akwarium stoi w ciemnym miejscu, gdzie nie dociera światło słoneczne, to powinieneś wybrać szersze ramy czasowe, jeżeli zaś w ciągu dnia do akwarium wpadają promienie słoneczne, to czas ten można skrócić. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że czas ten dobiera się do specyfiki zbiornika, dlatego tak ważna jest zdolność obserwacji i wyciągania odpowiednich wniosków.

Czy warto wybrać oświetlenie LED do akwarium?

Oświetlenie LED w ostatnich latach zyskało na popularności i dzięki temu wkroczyło również do świata akwarystyki, ku uciesze profesjonalistów oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą pasją. Jakie są zalety oświetlenia LED? Na korzyść tego rozwiązania przemawia fakt, że oświetlenie ledowe generuje znacznie mniejsze zużycie prądu. Również żywotność LED jest znacznie większa niż tradycyjnych świetlówek, mogą one działać nawet do kilku lat bez wymiany. Oświetlenie akwarium LED odznacza się także łatwością montażu, niezależnie od tego, jaką pojemność oraz kształt ma dany zbiornik. Jeżeli chcesz wybrać oświetlenie LED idealne dla Twojego zbiornika, zapraszamy Cię do zakładki, w której znajdziesz mnóstwo najróżniejszych propozycji.

Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 49 - 750
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com