Kaganiec dla psa

Na Aquaelzoo.pl znajdziesz komfortowe kagańce w wielu rozmiarach, dzięki którym z łatwością dopasujesz je do swojego ulubieńca! Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twój czworonożny przyjaciel to oaza spokoju i ucieleśnienie psiego posłuszeństwa, to nadal pozostaje kwestia prawa i po prostu komfortu postronnych osób. Z tego względu warto zaopatrzyć się w porządny kaganiec już na początku wspólnej drogi z psem i od małego uczyć go prawidłowego zachowania z kagańcem na pysku!

Kiedy kaganiec dla psa jest konieczny?

Kagańce, choć nie należą do ulubionych akcesoriów czworonogów, w wielu sytuacjach są absolutnie niezbędne. Oprócz sytuacji, w których noszenie kagańca jest regulowanych prawnie, przydają się one także w przypadku psów mających problemy ze zjadaniem przypadkowych rzeczy podczas spaceru czy z zaczepianiem obcych.


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Kaganiec obowiązuje psa także w przestrzeniach publicznych, np. pociągach czy tramwajach. Nawet jeśli na co dzień nie korzystasz z komunikacji miejskiej, to z pewnością zdarza Ci się bywać w zatłoczonych, niewielkich przestrzeniach, np. windach czy restauracjach. W takich przypadkach także warto mieć ze sobą kaganiec. Wiele psów dopada nerwowość, kiedy ktoś zaburza ich przestrzeń osobistą, a i obce osoby mogą nie czuć się bezpiecznie w pobliżu nieznanego psa bez kagańca.

Kaganiec jest także niezbędny, jeśli zależy nam na bezkonfliktowej i łatwej w przebiegu wizycie u weterynarza lub groomera. Zestresowany wizytami pies może zacząć zachowywać się agresywnie, w związku z czym lepiej zawczasu wyposażyć go w kaganiec. Zwykle osoby zajmujące się czworonogami na co dzień mają własne akcesoria, ale z pewnością Twój pies poczuje się pewniej i bezpieczniej ze znanym już kagańcem.

Jak wybrać kaganiec dla psa?

Wybierając kagańce dla psa, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać jego wielkość. Kaganiec ma po prostu uniemożliwiać psu gryzienie. Akcesorium noszone przez psa w codziennych sytuacjach nie może przypominać bandażowych, weterynaryjnych kagańców. Żaden kaganiec nie powinien psa uciskać i uniemożliwiać mu swobodnego ziajania. Psy poprzez pysk regulują temperaturę ciała, w związku z czym ciasny kaganiec może być dla czworonoga bardzo niebezpieczny.

Kagańce dla małych psów

Kagańce dla małych psów często są tworzone z miękkich materiałów, które nie powodują dyskomfortu na niewielkiej i delikatnej kufie. Kagańce dla dużych psów także mogą być tworzone w taki sposób, choć równie często spotyka się masywne akcesoria, wyprodukowane z materiału sztucznego lub skóropodobnego na wzór koszyka, które wytrzymają nawet na pyskach psów bardzo walecznych i silnych. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów kagańców dla psów - my jednak postawiliśmy na lekkie, materiałowe kagańce, wyposażone w przewiewną siateczkę. Mimo pozornie delikatnej konstrukcji kagańce są stworzone z solidnego materiału oraz wyposażone w niezawodne zapięcie. Będą doskonałym wyborem dla domowych piesków! Już teraz zaopatrz swojego czworonoga w ten niezbędny sprzęt i zamów kaganiec na Aquaelzoo.pl!

W naszej ofercie znajdziesz wszystko czego Twój pies potrzebuje na spacerze:

Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 4 - 43
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com