Ściółki dla koszatniczki


Pokazano 1-28 z 28 pozycji

Koszatniczki zaliczają się do niezwykle aktywnych gryzoni, które potrzebują bardzo dużo ruchu. Te pochodzące z Chile małe zwierzaczki nie zaliczają się do nocnych śpiochów. Można raczej określić je mianem nocnych marków, gdyż z reguły nie sypiają w nocy, chyba że przystosują się do panujących w Twoim domu warunków i za sprawą Twoich nawyków zaczną ucinać sobie drzemki w nocy. Na ogół jednak te małe gryzonie wykazują energię przez całą dobę. Potrafią robić hałas nie tylko za dnia, lecz także nocą, a to z tego względu na to, że śpią kilka razy w ciągu dnia po kilkadziesiąt minut, co w zupełności im wystarcza. Z uwagi na ich niespożytą energię powinny zażywać ruchu także poza klatką. Najczęściej jednak przebywają w niej, dlatego niezbędne stają się właściwe trociny dla koszatniczek. Zastanawiasz się, jakie będą najlepsze? W takim razie sprawdź naszą ofertę, w której znajdują się specjalnie przygotowane trociny i ściółka dla koszatniczek.

Zobacz powiązane produkty:

Ściółka dla koszatniczek, która pozwoli im na zakopywanie pokarmu

Wiecznie żywe i niezwykle aktywne koszatniczki mają swoje zwyczaje. Uwielbiają kopać w podłożu i ukrywać w nim swoje przysmaki, które tak zachomikowane staną się smaczną przekąską na późniejszy czas. Takie działanie towarzyszy im od zawsze, dlatego konieczne jest zapewnienie zwierzątku właściwego podłoża. Dostępne w naszej ofercie trociny dla koszatniczek oraz ściółka to doskonałe rozwiązanie, które będzie stanowić w pełni komfortowe legowisko. Polecamy między innymi trociny z celulozą oraz trociny o zapachu owocowym, które cechują się przyjemnym aromatem, co tym samym przekłada się na zneutralizowanie mniej przyjemnych zapachów. Wspomniana ściółka dla koszatniczek powstała z drewna o właściwościach antybakteryjnych. Po zużyciu świetnie sprawdzi się w roli kompostownika.

Trociny dla koszatniczek o świeżych, owocowych zapachach

Koszatniczki mają swoje wymagania. Między innymi na skutek zbytniej ilości pyłków ich drogi oddechowe i oczy mogą zostać podrażnione. Mamy to na uwadze, dlatego trociny dla koszatniczek zostały poddane odpylaniu, dzięki czemu nie zagrażają ich zdrowiu i nie przyczyniają się do wywołania reakcji alergicznych. Decydując się na tego rodzaju trociny dla koszatniczek, zyskujemy po prostu pewność, że zapewniamy im w pełni bezpieczne i wygodne podłoże. Na uwagę zasługuje także ściółka dla koszatniczek w postaci sianka z miętą lub kwiatami, które pozwala na zachowanie zbilansowanej diety gryzoni, poprzez dostarczenie im właściwych mikro- i makroelementów oraz witamin. Tego typu podłoże stanowi zarazem pożywienie. Nie powinno ono jednak zbyt długo zalegać w klatce, ponieważ na skutek zawilgocenia może pleśnieć. Zawilgocone sianko nie nadaje się też do konsumpcji, dlatego najlepiej umieścić w klatce taką jego ilość, aby zwierzątka miały pod dostatkiem tego, które jest w zupełności suche.

Ściółki dla koszatniczek, które nie pylą

W przypadku koszatniczek rewelacyjnie sprawdzi się między innymi pellet, a więc drewniany żwirek o takiej właśnie postaci. Jest on jak najbardziej mile widziany w klatce, ponieważ, jak wspomnieliśmy, koszatniczki nie mogą być narażone na mocno pylące podłoże. Pellet to ściółka dla koszatniczek, do której produkcji wykorzystano wyłącznie naturalne drewno sosnowo-świerkowe. Jego zaletą jest także to, że bardzo dobrze pochłania wilgoć, a jednocześnie zbryla się. Jest to proces, który polega na łączeniu cieczy w bryłki, których usunięcie nie stanowi żadnego problemu. Jest też bardzo łatwy w użyciu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zużyty pellet usunąć w formie małych grudek drogami sanitarnymi, co eliminuje konieczność wyrzucania go do śmietnika. Poznaj także inne ściółki dla koszatniczek dostępne w przystępnych cenach w sklepie internetowym AquaelZoo.

Na blogu

Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?

Czytaj więcej

Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.

Czytaj więcej

Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 66
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com