Ściółki dla koszatniczki


Pokazano 1-26 z 26 pozycji

Koszatniczki zaliczają się do niezwykle aktywnych gryzoni, które potrzebują bardzo dużo ruchu. Te pochodzące z Chile małe zwierzaczki nie zaliczają się do nocnych śpiochów. Można raczej określić je mianem nocnych marków, gdyż z reguły nie sypiają w nocy, chyba że przystosują się do panujących w Twoim domu warunków i za sprawą Twoich nawyków zaczną ucinać sobie drzemki w nocy. Na ogół jednak te małe gryzonie wykazują energię przez całą dobę. Potrafią robić hałas nie tylko za dnia, lecz także nocą, a to z tego względu na to, że śpią kilka razy w ciągu dnia po kilkadziesiąt minut, co w zupełności im wystarcza. Z uwagi na ich niespożytą energię powinny zażywać ruchu także poza klatką. Najczęściej jednak przebywają w niej, dlatego niezbędne stają się właściwe trociny dla koszatniczek. Zastanawiasz się, jakie będą najlepsze? W takim razie sprawdź naszą ofertę, w której znajdują się specjalnie przygotowane trociny i ściółka dla koszatniczek.

Zobacz powiązane produkty:

Ściółka dla koszatniczek, która pozwoli im na zakopywanie pokarmu

Wiecznie żywe i niezwykle aktywne koszatniczki mają swoje zwyczaje. Uwielbiają kopać w podłożu i ukrywać w nim swoje przysmaki, które tak zachomikowane staną się smaczną przekąską na późniejszy czas. Takie działanie towarzyszy im od zawsze, dlatego konieczne jest zapewnienie zwierzątku właściwego podłoża. Dostępne w naszej ofercie trociny dla koszatniczek oraz ściółka to doskonałe rozwiązanie, które będzie stanowić w pełni komfortowe legowisko. Polecamy między innymi trociny z celulozą oraz trociny o zapachu owocowym, które cechują się przyjemnym aromatem, co tym samym przekłada się na zneutralizowanie mniej przyjemnych zapachów. Wspomniana ściółka dla koszatniczek powstała z drewna o właściwościach antybakteryjnych. Po zużyciu świetnie sprawdzi się w roli kompostownika.

Trociny dla koszatniczek o świeżych, owocowych zapachach

Koszatniczki mają swoje wymagania. Między innymi na skutek zbytniej ilości pyłków ich drogi oddechowe i oczy mogą zostać podrażnione. Mamy to na uwadze, dlatego trociny dla koszatniczek zostały poddane odpylaniu, dzięki czemu nie zagrażają ich zdrowiu i nie przyczyniają się do wywołania reakcji alergicznych. Decydując się na tego rodzaju trociny dla koszatniczek, zyskujemy po prostu pewność, że zapewniamy im w pełni bezpieczne i wygodne podłoże. Na uwagę zasługuje także ściółka dla koszatniczek w postaci sianka z miętą lub kwiatami, które pozwala na zachowanie zbilansowanej diety gryzoni, poprzez dostarczenie im właściwych mikro- i makroelementów oraz witamin. Tego typu podłoże stanowi zarazem pożywienie. Nie powinno ono jednak zbyt długo zalegać w klatce, ponieważ na skutek zawilgocenia może pleśnieć. Zawilgocone sianko nie nadaje się też do konsumpcji, dlatego najlepiej umieścić w klatce taką jego ilość, aby zwierzątka miały pod dostatkiem tego, które jest w zupełności suche.

Ściółki dla koszatniczek, które nie pylą

W przypadku koszatniczek rewelacyjnie sprawdzi się między innymi pellet, a więc drewniany żwirek o takiej właśnie postaci. Jest on jak najbardziej mile widziany w klatce, ponieważ, jak wspomnieliśmy, koszatniczki nie mogą być narażone na mocno pylące podłoże. Pellet to ściółka dla koszatniczek, do której produkcji wykorzystano wyłącznie naturalne drewno sosnowo-świerkowe. Jego zaletą jest także to, że bardzo dobrze pochłania wilgoć, a jednocześnie zbryla się. Jest to proces, który polega na łączeniu cieczy w bryłki, których usunięcie nie stanowi żadnego problemu. Jest też bardzo łatwy w użyciu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zużyty pellet usunąć w formie małych grudek drogami sanitarnymi, co eliminuje konieczność wyrzucania go do śmietnika. Poznaj także inne ściółki dla koszatniczek dostępne w przystępnych cenach w sklepie internetowym AquaelZoo.

Na blogu

Psy są chętnie wybieranymi domowymi pupilami, bo nawiązują silną więź z opiekunem i lubią mu towarzyszyć. Kiedy jednak pracujemy i musimy naszego ukochanego czworonoga zostawić samego w domu zdarza się, że niektóre psy bardzo przeżywają rozłąkę, stresują się, wokalizują albo niszczą. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim stopniowo trenuj pozostawanie w domu i nagradzaj za dobre zachowanie.

Czytaj więcej

W Polsce i we Włoszech to święto obchodzone jest 17 lutego. Co ciekawe i godne podkreślenia, pomysłodawcą tego Dnia jest polski felinolog, Wojciech Albert Kurkowski, a świętujemy już do 2006 roku! Prowadzone są też wybory Kociarza Roku.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 100
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com