Aport - psie zabawki do nauki aportowania

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór akcesoriów przeznaczonych do aportowania, które charakteryzują się starannym i estetycznym wykonaniem, dużą praktycznością oraz wysoką jakością. Wszystkie z prezentowanych elementów są odporne na uszkodzenia i znakomicie nadają się do zabawy z psem na świeżym powietrzu, który podczas aportowania będzie miał mnóstwo frajdy i radości. W asortymencie są dostępne piłki, dyski oraz wiele innych zabawek, dlatego wśród nich z pewnością znajdziesz idealną propozycję dla swojego pupila.


Pokazano 1-12 z 52 pozycji

Czy aportowanie to dobra forma zabawy z psem?

Aportowanie to doskonała forma zabawy z psem na świeżym powietrzu, która pozwala się wyszaleć. Gonitwa za piłką czy dyskiem zapewnia dużą dawkę ruchu i pobudza instynkt łowiecki. W zależności od naszego zaangażowania i cierpliwości możemy bardzo szybko nauczyć psa przynoszenia rzuconego przedmiotu, jednak w tym celu należy pamiętać o kilku krokach, aby tresura była bezpieczna, przyjemna i pozbawiona frustracji i irytacji zarówno ze strony opiekuna, jak i pupila.

Jak nauczyć psa aportowania?

Nauka aportowania to dość duże wyzwanie, jednak satysfakcja z udanej tresury jest nieoceniona. Proces ten najlepiej podzielić na kilka etapów i pamiętać, że nie wszystkie trzeba wykonać w ciągu jednego dnia. W pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednie miejsce do aportowania i zabrać ze sobą niezbędne akcesoria w postaci piłek czy dysków – zabawki muszą być tak zaprojektowane, aby pies mógł z łatwością je znaleźć i chwycić. Najlepiej zacząć od podrzucania piłki w dłoni, co powinno zainteresować pupila. Gdy tak się stanie, warto wyrzucić ją na kilka metrów przed siebie, a gdy pies po nią pobiegnie, wziąć od razu do ręki kolejną zabawkę i zawołać pupila, pokazując mu drugą piłkę czy dysk. Istotne jest, aby nie rzucać jej, dopóki pies nie wypuści poprzedniej, którą znalazł. Dla zwierzaka możliwość kolejnej pogoni za wyrzuconą zabawkę to największa nagroda za oddanie poprzedniej piłki. Warto podczas zabawy ciągle powtarzać hasło “zostaw” czy “aport”. Za poprawne wykonanie komendy należy zawsze nagrodzić psa pysznym smakołykiem.

O czym warto pamiętać podczas nauki aportowania?

Pamiętajmy, aby nigdy nie siłować się z psem i nie odbierać mu zabawki, gdyż w aportowaniu chodzi właśnie o to, aby pupil samodzielnie ją zostawił. Gdy nie będziemy się trzymać tego zalecenia, cała nauka może pójść na marne i przynieść zupełnie odwrotny skutek. Nie rzucajmy się także w pogoń za psem, który w pysku trzyma zabawkę, tylko cierpliwie czekajmy, aż do nas podejdzie i ją samodzielnie upuści. Warto także pamiętać, aby dostosować tempo nauki aportu do możliwości psa i jego chęci, gdyż w przypadku tresury można stopniowo podnosić stopień trudności, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Przedmiot do aportowania nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt mały – co ma bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas zabawy. Unikajmy także zabawek z ostrymi elementami i krawędziami, które również mogą okazać się niebezpieczne. 

Jakie zabawki wykorzystać do aportowania?

Od lat zabawa zwana aportowaniem kojarzy się głównie z przynoszeniem przez psa przypadkowo znalezionego patyka. Jednak obecnie odchodzi się od tej metody. Rzucony patyk może być niebezpieczny dla pupila, gdyż podczas jego łamania może zrobić mu krzywdę, np. wbijając się w gardło czy też dziąsło. W naszym sklepie znajdziesz sprawdzone propozycje, które są przeznaczone do wykorzystania podczas aportowania. Wśród nich do najpopularniejszych elementów należą dyski, które pies może łatwo złapać, szczególnie w locie, a także pozwalają na rzucenie zabawki na daleki dystans. Doskonałym rozwiązaniem są również piłki ze specjalnymi schowkami, które stanowią znakomite miejsce na ukrycie smakołyków. Przysmaki mogą być najlepszą nagrodą za poprawnie wykonane zadanie. Już dziś przejrzyj całą kategorię i wybierz bezpieczne zabawki, które zapewnią mnóstwo frajdy. Wszystkie z nich pochodzą od renomowanych producentów i są dostępne w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do złożenia zamówienia i życzymy udanych zakupów!

Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 8 - 110
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com