Szczotki dla kota długowłosego


Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Piękna i lśniąca sierść naszego kota to powód do dumy i dowód na to, że nasz pupil jest zdrowy i zadbany. Choć w dużej mierze wygląd sierści zależy od sposobu żywienia czworonoga, ważna jest również pielęgnacja kocich włosów. Koty wylizując sierść kilka razy dziennie, usuwają martwe kłaczki i zanieczyszczenia z futra. Jeśli jednak nie pomożemy kotu w tej czynności higienicznej, może się okazać, że zbyt duża ilość sierści trafi do jego żołądka. Tak zwane kłaczki, którymi kot od czasu do czasu się dławi, to kule zbitej sierści, które utrudniają pupilowi normalne funkcjonowanie. Aby temu zapobiec, konieczne jest regularne wyczesywanie sierści czworonoga. Wybór szczotki dla kota długowłosego to jedna z czynności, jaką wykonujemy, decydując się na opiekę nad futrzakiem. Od rodzaju sierści zależy, na jakie narzędzie do czesania ostatecznie się zdecydujemy. Dużo zależy również od tego, czy kot posiada podszerstek, czy też nie. Sprawdź, jak dokonać wyboru szczotki idealnej dla swojego przyjaciela.

Szczotki dla kotów długowłosych. Jak często czesać kota

Częstotliwość wyczesywania sierści naszego kociego przyjaciela zależy od kilku czynników. Jeśli nasz kot wychodzi na zewnątrz, wracając ze spaceru, wnosi do domu mnóstwo podwórkowych nieczystości. Kocie wycieczki po nieznanych terenach mogą skutkować również przyprowadzeniem do domu niechcianych gości w postaci pasożytów. Nawet jeśli nasz kot jest zabezpieczony przed pchłami i kleszczami, mogą one przez jakiś czas zamieszkiwać jego sierść. Zaleca się wówczas wyczesanie kota po każdym powrocie do domu. Im częściej czeszemy sierść naszego futrzaka, tym mniej włosów i nieczystości dostaje się do naszego mieszkania. To kolejny powód, dla którego warto regularnie wyczesywać pupila.

Koty krótkowłose, nieposiadające podszerstka i niewychodzące mogą być wyczesywane raz na dwa tygodnie. Pielęgnacja krótkiej sierści może odbywać się za pomocą zgrzebła lub szczotki z naturalnego włosia. Jeśli natomiast nasz pupil posiada długą sierść z podszerstkiem, niezbędne będzie wyczesywanie go nawet dwa razy w tygodniu. Sierść z tendencją do kołtunienia się musi być pielęgnowana regularnie i w odpowiedni sposób. Do tego rodzaju okrywy włosowej poleca się użycie Furminatora. Szczotka ta skutecznie zmniejsza objętość gęstej sierści znajdującej się tuż przy samej skórze, nie uszkadzając wierzchniej okrywy włosa. Urządzenie wyposażone jest w specjalną technologię chroniącą kocią skórę oraz przycisk pozwalający na sprawne pozbycie się wyczesanej sierści.

Szczotki dla kota długowłosego. Cechy narzędzia do czesania

Poszukując szczotki dla kota długowłosego, przede wszystkim musimy sprawdzić, jak zakończone są ząbki urządzenia do czesania. Jeśli nasz kot nie posiada podszerstka, ząbki muszą być na tyle długie, aby wyczesać całą okrywę włosową, ale nie uszkodzić kociej skóry. Poleca się wybór szczotki, której ząbki zabezpieczone są kulkami z tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie chroni skórę pupila i masuje ją podczas czesania, poprawiając krążenie krwi.

Ponieważ wyczesywanie sierści nie jest czynnością, za którą nasz kot przepada, należy wykonywać ją sprawnie i szybko. Materiał, z jakiego została wykonana szczotka, musi być solidny, a rękojeść powinna pewnie leżeć w dłoni. Każda usterka szczotki stresuje zwierzaka i powoduje, że zabieg będzie musiał zostać przerwany. Wśród naszych produktów znaleźć można wysokiej jakości szczotki i grzebienie do czesania kociej sierści. Ząbki szczotek są odpowiednio wyprofilowane, aby dostosowywać się do kształtu ciała zwierzęcia, a rękojeści zapobiegają wyślizgiwaniu się szczotki z rąk.

Jak wyczesywać kota długowłosego

Nasi eksperci z AquaelZoo rekomendują rozpoczęcie wyczesywania od brzucha, pach i okolic intymnych pupila. Kot na początku zabiegu nie jest jeszcze zdenerwowany na tyle, aby nie pozwolić na pielęgnację tych trudno dostępnych miejsc. Jeśli zauważysz kołtuny w kociej sierści, koniecznie zabieg pielęgnacyjny zacznij od rozplątania ich palcami. Następnie rozczesz splątaną sierść grzebieniem. Dopiero później możemy użyć szczotki dla kotów długowłosych bez obaw o nieprzyjemne szarpanie. Aby zwiększyć objętość futra zaleca się szczotkowanie sierści nie tylko z włosem, ale i pod włos. Ruchy szczotką powinny być płynne i delikatne, aby jak najbardziej przypominały głaskanie. Nie zaleca się mocnego dociskania narzędzia do czesania, aby nie uszkodzić skóry kota.

Dokonując dobrego wyboru, sprawimy, że czynność czesania będzie przez kota kojarzona z czymś przyjemnym. Narzędzie do czesania musi być solidne i bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla pupila. Szczotka dla kotów długowłosych nie może być przypadkowa. Oferta naszego sklepu zoologicznego pozwoli na wybór idealnego narzędzia do czesania oraz wielu innych elementów kociej wyprawki.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com