• AQUA DECORIS GRUNT 1,25 KG
AQUA DECORIS GRUNT 1,25 KG

AQUA DECORIS GRUNT 1,25 KG

000000000000121115
19,99 zł

PODŁOŻE MINERALNE AQUAEL AQUAGRUNT 1,25 kg

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 24h + czas dostawy

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

PODŁOŻE MINERALNE AQUAEL AQUAGRUNT 1,25 kg

Specjalistyczne podłoże mineralne dedykowane do zbiorników z gęstą obsadą roślinną. 
Ma postać lekkich, porowatych granulek przeznaczonych do stosowania jako podkład pod żwir. Zaleca się stosowanie warstwy o grubości 1,5-2 cm przykrytej warstwą 3 cm przepłukanego żwiru. Aquael Aquagrunt zawiera liczne pierwiastki (w tym żelazo, magnez, glin i krzem) niezbędne dla roślin, które stopniowo uwalnia wzbogacając w nie wodę. Jest wolny od związków azotowych i fosforanów. Jego unikalna, porowata struktura zapobiega tworzeniu stref beztlenowych w głębszych warstwach podłoża oraz stanowi idealny substrat do rozwoju pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych. Ułatwia ukorzenianie się nowo posadzonych roślin.

Jedno opakowanie o pojemności 1,25 kg wystarcza do założenia standardowego zbiornika o długości 60 cm. Podłoże działa przez wiele lat i nie wymaga uzupełniania. Ponadto zapewnia cyrkulację wody w podłożu, chroni przed powstawaniem stref gnilnych.  Stanowi idealne podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych, ułatwia ukorzenianie się roślin. Działa wiele lat i nie wymaga uzupełniania. Podłoże jest całkowicie nieszkodliwe dla ryb.

Nie powoduje zmian koloru i przejrzystości wody, nie zawiera szkodliwych związków azotowych ani fosforu, nie wymaga płukania przed użyciem.