• AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
 • AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700
AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700

AQUAEL FILTR WEWNĘTRZNY ASAP 700

000000000000113613
79,99 zł

Wyświetl historyczną cenę produktu

AQUAEL FILTR WEW. ASAP 700

Pobór mocy [W] 6,8

Wydajność filtra 650 l/h

Rekomendowana pojemność akwarium do 100 -250 l

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

W dzisiejszych czasach dla większości z nas najbardziej deficytowym towarem jest czas. Dlatego robimy wszystko, aby oszczędzić go jak najwięcej i w tym celu poszukujemy możliwie prostych i dogodnych rozwiązań w każdej dziedzinie życia. Dotyczy to również akwarystyki, dlatego AQUAEL prezentuje zupełnie nowe, rewolucyjne wewnętrzne filtry akwariowe serii ASAP. Łączą one bardzo wysoką wydajność pracy i liczne walory użytkowe z wyjątkowo prostą konstrukcją, która do minimum skraca czas, jaki trzeba poświęcić na obsługę urządzenia. 

Filtr wewnętrzny ASAP składa się z nowoczesnego, energooszczędnego silnika umieszczonego w eleganckiej obudowie oraz dużego, transparentnego pojemnika wypełnionego starannie dobraną gąbką filtracyjną. Przepływająca przez nią woda podlega zarówno wydajnej filtracji mechanicznej jak i – dzięki szybko osiedlającym się w gąbce bakteriom – biologicznej. Dzięki temu pozostaje klarowna i bezpieczna dla zamieszkujących zbiornik zwierząt.

Bieżąca eksploatacja filtra polega na odłączeniu od niego pojemnika filtracyjnego i jego wymianie na nowy lub wypłukaniu gąbki w wodzie spuszczonej z akwarium. W tym celu nie trzeba wyjmować ze zbiornika całego filtra, co jest bardzo dużym udogodnieniem i znacznie skraca czas jego obsługi. 

Nowe filtry wewnętrzne ASAP świetnie nadają się również do akwaterrariów, bowiem mogą pracować w wodzie o głębokości zaledwie 5 cm. Co więcej, efektywnie natleniają wodę w akwarium powodując intensywny ruch jej powierzchni.

Dostępne są trzy modele o wydajności 300, 500 i 700 l/h przeznaczone do pracy w akwariach o pojemności od kilkudziesięciu do 250 l. Ich walory użytkowe sprawiają, że świetnie sprawdzą się w zbiorniku zarówno początkującego jak i bardziej zaawansowanego akwarysty.

Elementem dbającym o czystość oraz równowagę biologiczną każdego akwarium jest filtr. Niektórzy porównują go do serca domowych podwodnych systemów – stale pompując wodę sprawia, że możliwe jest w niej życie. Z tego powodu filtr powinien znajdować się w każdym zbiorniku. Konieczne jest jednak by dopasować model do gabarytów konkretnego baniaka oraz swoich oczekiwań. Bardzo częstym wyborem wśród wielu akwarystów jest filtr wewnętrzny Aquael. Duża ilość oferowanych wydajności sprawia, że każdemu uda się znaleźć coś dla siebie. Warto podkreślić, że dobrze dobrany filtr wewnętrzny znacząco ogranicza częstotliwość sprzątania w zbiorniku oraz zapewnia żyjącym w nim zwierzętom wysoki komfort życia. Widać to po ich zachowaniu oraz wyglądzie. Ryby w dobrej kondycji są aktywne, ciekawskie oraz cieszą się dobrym apetytem. Dlatego filtr jest kluczem do akwarium, które będzie nie tylko dobrym środowiskiem do życia dla wybranych zwierząt ale również piękną ozdobą wnętrza.

Jakie zalety ma filtr wewnętrzny Aquael?

Przede wszystkim filtr wewnętrzny Aquael jest wygodny w obsłudze. Dlatego świetnie sprawdzi się jako urządzenie przeznaczone dla początkującego akwarysty. Prosta budowa gwarantuje łatwość montażu, wygodne czyszczenie oraz bezawaryjne użytkowanie. Są to oczywiście cechy cenione również przez doświadczonych hodowców ryb. Bezproblemowa obsługa to coś czego poszukuje każdy wielbiciel akwarystyki. Dlatego firma Aquael jako wieloletni lider na rynku akwarystycznym tak bardzo dba o jakość i funkcjonalność oferowanych produktów.

Ponadto filtr wewnętrzny Aquael został zaprojektowany tak by przy możliwie jak największej wydajności miał jak najmniejsze wymiary. Z tego powodu będzie dobrym rozwiązaniem również do bardzo małych zbiorników. Nie zajmie on zbyt dużo cennej przestrzeni i jednocześnie będzie wzorowo spełniał swoją funkcję. Co więcej, nienachalny, estetyczny wygląd sprawi, że filtr wewnętrzny Aquael nie będzie rzucał się w oczy ale z powodzeniem spełni swoją funkcję.

Oferowany produkt jest wyposażony w gąbkę o fakturze nie ograniczającej przepływu wody ale jednocześnie skutecznie zbierającej wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki temu filtr wewnętrzny Aquael skutecznie dba o filtrację mechaniczną (gromadząc w sobie resztki pokarmów oraz odchodów) oraz biologiczną (stwarzając bakteriom nitryfikacyjnym środowisko do bytowania).

Jak dobrać model filtra do swojego akwarium?

Najważniejszym parametrem każdego filtra do akwarium jest jego wydajność. Aby równowaga biologiczna w zbiorniku została zachowana należy pamiętać o tym, że cała objętość wody w ciągu godziny powinna zostać przefiltrowana co najmniej trzykrotnie. Z kolei zdecydowanie się na zbyt mocny model może wywołać tak zwany efekt pralki, czyli za intensywny, wirowy ruch wody (szczególnie w bardzo małych zbiornikach). Dlatego praktyczną zasadą podczas wyboru konkretnego modelu jest określenie swoich potrzeb poprzez pomnożenie objętości posiadanego zbiornika przez trzy. Filtr wewnętrzny Aquael ASAP 700 nada się do zbiorników nie przekraczających 250 litrów ponieważ jego wydajność wynosi 700 l/h (250l * 3 = 650 l).