• FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 750 POWER
  • FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 750 POWER
  • FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 750 POWER
  • FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 750 POWER
FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 750 POWER
  • DOSTAWA 0 ZŁ

FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 750 POWER

000000000000107403
184,99 zł

Filtr wewnętrzny akwariowy Uni filter UV 750 Power marki Aqauel nie tylko wydajnie filtruje wodę, ale też dodatkowo sterylizuje ją dzięki obecności diod LED UV w unikalnym module UniUV Power.

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Dostawa 0 zł

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

Oferowany filtr wewnętrzny Aquael Uni Filter UV 750 Power charakteryzuje się wysoką skutecznością, rzędu 750 l/h, przy niskim poborze mocy wynoszącym jedynie 9,5 W. Oznacza to, iż jego eksploatacja, mimo bardzo dobrych efektów działania, nie jest kosztowna z punktu widzenia akwarysty. Akcesorium wyróżnia się aktywnym sterylizowaniem wody ze standardowych zanieczyszczeń organicznych, takich jak pasożyty, mikroorganizmy, bakterie oraz glony, dzięki czemu przyczynia się do poprawy jakości wody i jej przejrzystości, za pomocą mocnych i trwałych diod LED. Urządzenie zawiera pełen komplet mediów filtracyjnych, które cechują się precyzyjnym działaniem przez cały okres eksploatacji.

Czym charakteryzuje się filtr wewnętrzny Aquael Uni Filter 750 UV?

Ten nowoczesny filtr jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania współczesnych akwarystów i widać to między innymi po jego charakterystyce użytkowej. Akcesorium ma wbudowaną oś ceramiczną z niskimi oporami toczenia, która zapewnia wieloletnie użytkowanie przy bardzo niskim generowanym hałasie. Możliwość regulacji wylotu kierunku wody w zakresie 90 stopni w połączeniu z funkcją regulacji wydajności za pomocą pokrętła gwarantuje nieograniczone możliwości użytkowania. W samej aranżacji filtra z pewnością pomocna będzie możliwość instalacji akcesorium w pionie i w poziomie np. za częściami aranżacji akwariowej bądź roślinami. Wysokojakościowe tworzywo sztuczne odporne na ciągłe działanie wody zapewnia wieloletnią eksploatację bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek awarii urządzenia.

Skuteczne działanie, wysoka efektywność diod LED UV

Filtr wewnętrzny Aquael Uni Filter UV 750 realizuje dwie czynności – filtruje wodę mechanicznie przy pomocy mediów filtracyjnych, a także sterylizuje ją za pomocą mocnych, trwałych i efektywnych diod LED. Diody generują światło ultrafioletowe, które zwalcza większość niebezpiecznych organizmów, takich jak bakterie oraz pierwotniaki czy też widoczne gołym okiem glony, a nawet wolne pasożyty. Pozostałości organiczne po tego typu organizmach są usuwane mechanicznie przez filtr, dzięki czemu woda jest znacznie bezpieczniejsza do żyjących w niej ryb, jest przy tym także atrakcyjniejsza wizualnie i bardziej przejrzysta.

Warto poznać podstawowe rozwiązania techniczne filtra Aquael Uni Fitler UV 750

Warto wiedzieć, że filtr wewnętrzny Aquael Uni Filter 750 cechuje się doskonałymi parametrami użytkowymi. W komplecie znajdują się dwa osobne wkłady gąbkowe, dzięki czemu podczas czyszczenia jednej sztuki można zamontować drugą i gotową do użytkowania. W ten sposób można także z łatwością uniknąć niebezpiecznego zjawiska odkładania się na powierzchni długo eksploatowanej gąbki kolonii bakterii nitryfikacyjnych, które same w sobie znacznie zwiększają ryzyko pogorszenia jakości wody wskutek toczących się przemian azotowych. Na wkładzie składającym się z pierścieni BioCera MAX Pro mogą osadzać się bakterie nitryfikacyjne, które przyspieszają procesy przemian azotowych i poprawiają jakość wody w znacznym stopniu.

Parametry

To nieduży, ale wydajny filtr wewnętrzny - przy wymiarach 6,7 x 11,2 x 25,5 cm pracuje z wydajnością 750 l/h! Wszystko to przy jedynych 9,5 W poboru mocy.

Konserwację filtra AQUAEL UNI FILTER UV ułatwiają też dwa niezależne wkłady gąbkowe, które można wyjmować i czyścić pojedynczo, na zmianę. Zapobiega to niszczeniu kolonii bakterii nitryfikacyjnych, które wspomagają przemiany azotowe. W celu zapewnienia ciągłej filtracji zaleca się naprzemienne niezależne czyszczenie gąbkowych wkładów filtracyjnych.

Zastosowanie

Wewnętrzny filtr do akwarium Uni filter 750 Power oczyści wodę w zaawansowanym stopniu dzięki dołączonemu modułowi z diodami LED UV, które wyeliminują glony i zapobiegną ich ponownemu zakwitnięciu. Ponadto promieniowanie zwalcza pierwotniaki, bakterie i pasożyty zagrażające zdrowiu ryb.

Filtr można zawiesić na ścianie na dwa sposoby: krótszym lub dłuższym bokiem, co umożliwia schowanie go za dekoracją lub roślinami.

Szukasz części zamiennej kliknij tutaj.