• FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 500 POWER
  • FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 500 POWER
  • FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 500 POWER
  • FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 500 POWER
FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 500 POWER
  • DOSTAWA 0 ZŁ

FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL UNI FILTER UV 500 POWER

000000000000107402
154,99 zł

Filtr wewnętrzny akwariowy Uni filter UV 500 Power marki Aqauel nie tylko wydajnie filtruje wodę, ale też dodatkowo sterylizuje ją dzięki obecności diod LED UV w unikalnym module UniUV Power.

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Dostawa 0 zł

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

Filtr napowietrzający i oczyszczający Aquael Uni Filter UV 500 zapewnia wydajność na poziomie 500 l/h przy poborze mocy wynoszącym jedynie 6,5 W, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznią przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Akcesorium jest przeznaczone do oczyszczania wody i jej sterylizowania działaniem diod LED UV. Światło usuwa z wody niechciane związki organiczne i organizmy, takie jak pierwotniaki oraz bakterie i widoczne gołym okiem glony, dzięki czemu przyczynia się zarówno do lepszych warunków bytowych, jak i zdecydowanie czystszej, klarownej wody w zbiorniku. Prosta obsługa filtra sprawia, że montaż urządzenia oraz jego dalsza eksploatacja nie powinna sprawiać użytkownikowi trudności, a zastosowanie pokrętła w celu regulacji mocy znacznie ułatwia bieżące ustawienia działania filtra do wymagań. Kierunek wylotu również można zmienić samodzielnie w zakresie 90 stopni, co stanowi doskonałe rozwiązanie.

Ogólne działanie filtra Aquael Uni Filter UV 500

W filtrze Aquael Uni Filter UV 500 znajdziemy szereg zaawansowanych technicznie rozwiązań, które zdecydowanie poprawiają jego efektywność działania i trwałość. Ceramiczna oś wirnika zmniejsza hałas wywoływany pracą akcesorium, a wykonanie w całości z wysokojakościowego tworzywa sztucznego zmniejsza ryzyko uszkodzenia narzędzia w trakcie jego aktywnej eksploatacji. Nie można także nie zauważyć perfekcyjne spasowania poszczególnych elementów, które dobrze ze sobą współpracują mimo pracy pod pełnym obciążeniem w trybie ciągłym.

Szczegółowe parametry filtrów Aquael Uni Filter UV 500

Filtr Aquael Uni Filter UV 500 jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania współczesnych akwarystów, co widać między innymi po jego rozwiązaniach technicznych. Urządzenie steryluje wodę (lampami można sterować niezależnie od pracy filtra) światłem ultrafioletowym, które niszczy komórki pasożytnicze oraz glony i wiele innych organicznych drobnoustrojów, które negatywnie wpływają na czystość wody oraz jej parametry biologiczne. Działanie lamp LED jest ściśle skorelowane z filtrem mimo iż można nimi sterować niezależnie od działania samego filtra – pozostałości po mikroorganizmach są usuwane z wody filtrowaniem mechanicznym. 

Do czego służą i jak zastosować filtry Aquael Uni Filter UV 500?

Wewnętrzny filtr Uni Filter 500 można zastosować w większości akwariów jako podstawowy sposób oczyszczania wody akwariowej z mikroorganizmów i zanieczyszczeń mechanicznych, bez zaburzania aranżacji zbiornika, gdyż filtr można zamontować pionowo lub bokiem np. za roślinami lub elementem wystroju. Wysoka wydajność oraz zastosowanie nowoczesnych mediów filtracyjnych zapewnia znakomitą efektywność działania przy stosunkowo niewysokim koszcie zakupu. Komora zapobiega wylewaniu się wody podczas jej podmiany, a zabiegi konserwacyjne ułatwiają dwie gąbki dostępne w zestawie, które warto wymieniać pojedyncze i stosować zamiennie. Dzięki temu można z łatwością je uchronić przed rozwojem na ich powierzchni czynników chorobotwórczych i różnych bakterii.

Parametry

To nieduży, ale wydajny filtr wewnętrzny - przy wymiarach 5,8 x 9,9 x 22,2 cm pracuje z wydajnością 500 l/h! Wszystko to przy jedynych 6,5 W poboru mocy.

Konserwację filtra AQUAEL UNI FILTER UV ułatwiają też dwa niezależne wkłady gąbkowe, które można wyjmować i czyścić pojedynczo, na zmianę. Zapobiega to niszczeniu kolonii bakterii nitryfikacyjnych, które wspomagają przemiany azotowe. W celu zapewnienia ciągłej filtracji zaleca się naprzemienne niezależne czyszczenie gąbkowych wkładów filtracyjnych.

Zastosowanie

Wewnętrzny filtr do akwarium Uni filter 500 Power oczyści wodę w zaawansowanym stopniu dzięki dołączonemu modułowi z diodami LED UV, które wyeliminują glony i zapobiegną ich ponownemu zakwitnięciu. Ponadto promieniowanie zwalcza pierwotniaki, bakterie i pasożyty zagrażające zdrowiu ryb.

Filtr można zawiesić na ścianie na dwa sposoby: krótszym lub dłuższym bokiem, co umożliwia schowanie go za dekoracją lub roślinami.

Szukasz części zamiennej kliknij tutaj.