Obroże skórzane


Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Obroża to podstawowe akcesorium, jakiego potrzebuje pies. Obroża jest niezbędna do wyjścia na spacer, bo to właśnie do niej przypina się smycz. Jednak jaką obrożę wybrać dla psa? Odpowiedź brzmi: przede wszystkim wygodną. Spośród produktów dostępnych na rynku najpopularniejsze są obroże skórzane. Nic w tym dziwnego, ponieważ wysokiej jakości obroża wykonana z tego naturalnego materiału będzie estetyczna i wygodna przez długie lata. Już teraz sprawdź naszą bogatą ofertę i wybierz najlepszą obrożę dla swojego pupila.

Obroża skórzana – uniwersalny wybór dla Twojego psa

Za wyborem obroży skórzanej przemawia naprawdę wiele względów. Przede wszystkim – jeśli jest ona dobrze dobrana, będzie bardzo wygodna dla czworonoga. Dobrze przygotowana skóra bydlęca nie będzie psa w żaden sposób obcierała, a jeśli odpowiednio wybierzemy rozmiar, nie będzie go także uciskała. Zdecydowana większość oferowanych modeli jest zapinana na sprzączkę. Niewielka klamra podobna do tej, którą znamy z pasków od spodni, pozwala na dopasowanie obroży do obwodu szyi psa. Oznacza to także, że może ona rosnąć razem z czworonogiem. Jeśli chcesz odpowiednio dobrać długość obroży, zapinając ją psu, warto włożyć pomiędzy szyję a pasek dwa palce i w ten sposób określić, na którą dziurkę ją zapiąć.

Większym wyzwaniem jest dobór szerokości obroży. Zasada mówi, że powinna mieć ona szerokość około dwóch kręgów psa. Jej odpowiedni dobór jest niezwykle istotny, ponieważ zbyt wąska obroża może wrzynać się w kark przy pociągnięciu, a co za tym idzie – podduszać czworonoga np. przy żywiołowej zabawie. Z kolei zbyt szeroka obroża będzie psa uwierać i pupilowi może być w niej niewygodnie.

To, czy dobrze dobrałeś rozmiar obroży, najprawdopodobniej zakomunikuje Ci sam pies. Jeśli będzie ona wyjątkowo niewygodna, będzie on szukał każdego możliwego sposobu, aby ją ściągnąć.

Jak dbać o obrożę skórzaną?

Faktem jest, że obroża skórzana to inwestycja na lata, jednak tylko wtedy, gdy spełnisz pewne warunki. Chodzi po prostu o to, aby o obrożę dbać. Co należy robić? Przede wszystkim nie dopuścić do jej przemoczenia. To oznacza, że po spacerze w deszczowy dzień warto obrożę ściągnąć i wysuszyć w pokojowej temperaturze. Nie należy jej wieszać na kaloryferze, ponieważ może ona w takim wypadku stwardnieć, a jej powierzchnia – nieestetycznie popękać.

Warto także obrożę skórzaną systematycznie konserwować, najlepiej za pomocą naturalnych środków do pielęgnacji skóry. Idealnie nadają się do tego celu kosmetyki do skory z zawartością wosku pszczelego. Można w tym celu użyć tego samego specyfiku, którym odświeża się skórzane torebki lub kurtki. Należy tylko uważać z kolorowymi pastami do butów, które mogą powodować u psów alergie skórne.

Mimo że należy unikać przemoczenia skóry, można ją z powodzeniem czyścić wilgotną szmatką. Dlatego też, jeśli Twój pies urządzi sobie na przykład błotną kąpiel, śmiało możesz, a wręcz powinieneś oczyścić jak najszybciej obrożę z zabrudzeń.

Jeśli na obroży pojawią się tłuste plamy, można je usunąć benzyną ekstrakcyjną, spirytusem, oczyszczoną naftą lub specjalnie do tego przeznaczonym środkiem.

Dla jakiego psa odpowiednia jest skórzana obroża?

Właściwie każdy pies może mieć obrożę skórzaną, o ile ma ona prawidłowo dobrany rozmiar. Warto wiedzieć, że jest to dużo bezpieczniejsza i bardziej humanitarna alternatywa niż kolczatki, czy obroże zaciskowe. Przy dużym psie szeroka, solidna obroża skórzana będzie doskonałym rozwiązaniem. Mniejszy piesek może mieć obrożę delikatniejszą, także pod względem kolorystycznym. Skórzane obroże występują bowiem naprawdę w najróżniejszych kolorach – w szczególności w klasycznej czerwieni i butelkowej zieleni, które odróżniają się od typowych, brązowych lub czarnych akcesoriów skórzanych dla psa. Część z nich wyposażona jest w zawieszki, na których można wpisać imię pupila i numer telefonu do właściciela, co jest szczególnie ważne, jeśli pies jest urodzonym uciekinierem.

Pierwszy spacer? Zaopatrz się w niezbędne akcesoria

Jeśli jesteś nowym właścicielem czworonoga, niekoniecznie szczeniaka, możesz potrzebować uzupełnienia akcesoriów na spacer dla psa. Poza obrożą warto zaopatrzyć się w smycz oraz kaganiec, jeśli pies tego wymaga. Być może obroża nie będzie idealnym rozwiązaniem, a alternatywą będą szelki, bo pies jest niewielki. Na spacer warto także zabrać ze sobą smaczki, w szczególności jeśli masz zamiar przeprowadzać ze swoim psem trening.

Bez względu na to, czego z tej listy Ci brakuje, znajdziesz to w naszym sklepie zoologicznym. W AquaelZoo dbamy o to, aby zaspokajać potrzeby nawet najbardziej wymagających czworonogów oraz ich właścicieli. Zapraszamy na zakupy!

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com