• TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G
TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G
  • Nowy

TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G

000000000000258225
34,99 zł

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

MIESZANKA WITAMINOWO-MINERALNA Z PREBIOTYKIEM DLA GADÓW I PŁAZÓW

- z witaminami D3 + K
- zawiera prebiotyki

To nowoczesny preparat, który prosto i skutecznie dostarcza niezbędnych w diecie gadów i płazów witamin D3 i K oraz innych cennych substancji biologicznie czynnych. Stosowany regularnie wraz z VIGOREPT MINERAL zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój wspiera wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego i reguluje jego prawidłową gospodarką w organizmie.

Przeciwdziała krzywicy (MBD) u gadów i płazów, a także innym niebezpiecznym dla zdrowia skutkom niedoboru witamin i minerałów. Przeciwdziała deformacjom skorupy u żółwi. Ma wysoką i jednocześnie bezpieczną zawartość witamin D3 i K. Obecność witaminy D3 determinuje wchłanianie wapnia z pokarmu do krwi.
Witamina K odpowiada zaś za resorpcję wapnia z krwi do kości. Zawiera beta-karoten, który jest bezpiecznym źródłem witaminy A oraz przeciwutleniaczem. Zawiera prebiotyki, w tym beta-glukan i inulinę z korzenia cykorii – naturalne immunostymulatory zwiększające strawność, witalność i zdolność do obrony przed infekcjami. Dzięki obecności spiruliny, chlorelli i glonów kelp dostarcza wielu niezbędnych aminokwasów, kwasów tłuszczowych i wysoce przyswajalnych mikroelementów. Ma postać mikronizowanego proszku zapewnia dobre przyleganie produktu do powierzchni owadów karmowych i pokarmów roślinnych.

Promienie słoneczne nie tylko zapewniają gadom życiodajne ciepło potrzebne do utrzymania metabolizmu na odpowiednim poziomie, ale też umożliwiają produkcję witaminy D3, która jest syntetyzowana w skórze pod wpływem działania promieniowania UV-B. Wraz z witaminą K2 i parathormonem odpowiada ona za gospodarkę wapniowo-fosforową organizmu. W warunkach terraryjnych nie zawsze jakość i długość naświetlania promieniowaniem UVB są wystarczające, aby zapewnić produkcję witaminy D3 na odpowiednim poziomie. Z tego powodu tak ważne w diecie gadów są suplementy, które uzupełniają ich dietę o niezbędne witaminy i składniki mineralne.