• TROPICAL VIGOREPT MINERAL 100ML/60G
TROPICAL VIGOREPT MINERAL 100ML/60G
  • Nowy

TROPICAL VIGOREPT MINERAL 100ML/60G

000000000000258226
37,99 zł

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

MIESZANKA MINERALNA DLA GADÓW I PŁAZÓW

- wiele źródeł wapnia
- bez witaminy D3


To nowoczesny preparat mineralny, nie zawierający witaminy D3. Dzięki temu jest to bezpieczny produkt do codziennego stosowania, który w prosty i skuteczny sposób dostarcza wapnia niezbędnego w diecie gadów i płazów. Bez ryzyka przedawkowania witamin. Stosowany regularnie wraz z VIGOREPT MULTIVIT zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój. Przeciwdziała krzywicy (MBD) u gadów i płazów, a także innym niebezpiecznym dla zdrowia skutkom niedoboru wapnia.

Przeciwdziała deformacjom skorupy u żółwi. Zawiera zróżnicowane źródła wapnia, w tym organiczny wapń z glonów Lithothamnium calcareum o wysokiej biodostępności. Lithothamnium calcareum jest również źródłem naturalnego, wysoce przyswajalnego magnezu i innych niezbędnych mikroelementów. Prawidłowa gospodarka mineralno-witaminowa przekłada się pozytywnie na apetyt, witalność, kondycję i zdolność do obrony przed infekcjami. Postać mikronizowanego proszku zapewnia dobre przyleganie produktu do powierzchni różnych owadów karmowych i pokarmów roślinnych.


Gady zamieszkujące terraria mimo starań swoich opiekunów nie otrzymują pokar¬mów tak bogatych w składniki mineralne i witaminy, z jakich mogą korzystać w swoim naturalnym środowisku. Hodowane masowo owady, choć bogate w białko i tłuszcz, są ubogie w wapń. Posiadają też nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu. Nie jest to pożywienie tak różnorodne, jak w naturze. Zazwyczaj gadzie menu w terrariach ogranicza się do 4–5 rodzajów owadów (świerszcze, karaczany, szarańcza, larwy mącznika młynarka, drewnojady), co jest tylko nikłym ułamkiem tego, co dostępne jest do zjedzenia dla zwierząt przebywających na wolności. Poza owadami gady zjadają często ślimaki, pareczniki, pająki i skorupiaki. Nie bez powodu „plankton łąkowy” był kiedyś uznawany za najlepsze źródło pokarmu dla gadów owadożernych. Dziś, z uwagi na powszechność stosowania pestycydów, jest niestety źródłem zbyt ryzykownym. Ponadto gleby i skały na terenach występowania utrzymywanych przez nas gatunków gadów są bardzo często o wiele bogatsze w niezbędne minerały, które zwierzęta pobierają na przykład poprzez zlizywanie. Wiele gadów ma też tendencję do instynktownego połykania fragmentów podłoża. Hob¬byści na ogół nie mają dostępu do roślin i zwierząt typowych dla obszaru, z którego pochodzą trzymane przez nich gady, dlatego muszą korzystać z dostępnych zamienników, które nie zawsze pokrywają w pełni zapotrzebo¬wanie zwierząt na składniki odżywcze, witaminy oraz makro- i mikroelemen¬ty. Rośliny z terenów suchych i półpustynnych mają często dużo większy poziom wapnia w tkankach niż zielenina oferowana przez nas w terrariach.