• AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
  • AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
  • AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
  • AQUAEL Filtr ULTRAMAX 1500
  • AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
  • AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
  • AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
  • AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500
  • DOSTAWA 0 ZŁ

AQUAEL FILTR ULTRAMAX 1500

000000000000120665
699,99 zł

Wyświetl historyczną cenę produktu

Zużycie 
energii [W]
16
Model pompy Ultramax
Maksymalna wydajność
pompy [l/h] 
1500
Rekomendowana pojemność akwarium [l] 250 x 450
Liczba zasobników 4 x 1.9 l
Pojemność filtra [l] 13,5
Starylizator pasujący do fitra UV AS * 9
Maksymalne podnoszenie [cm] 200
średnica węży [mm] 16/22

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Dostawa 0 zł

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

Innowacyjny filtr kanistrowy Aquael Ultramax 1500 jest odpowiedzią na wysokie wymagania współczesnych akwarystów. Urządzenie zapewnia idealną czystość wody w każdym przypadku i cechuje się wysoką jakością w korzystnej cenie. Cechą szczególną oferowanego filtra jest niezwykle wysoka wydajność na poziomie od 1500 litrów wody na godzinę, dzięki czemu można je montować także w największych zbiornikach o pojemności do 450 litrów i to bez obaw o wystąpienie jakiegokolwiek typu awarii. Urządzenie pobiera podczas pracy jedynie 16 W, co czyni go stosunkowo energooszczędnym i ekonomicznym, co ma ogromne znaczenie w dłuższej perspektywie czasowej. 

Działanie filtra zewnętrznego Aquael Ultramax 1500

Działanie oferowanego filtra zewnętrznego Aquael Ultramax 1500 opiera się na filtracji wody w kilku etapach. Pierwszym krokiem jest jej przejście przez prefiltr gąbkowy ok. 0,6 l pojemności, który służy do wyłapywania i filtracji grubszych zanieczyszczeń stałych, np. w postaci kawałków martwych roślin i innych elementów organicznych. Ponadto znacznie zmniejsza ryzyko zapychania się kolejnych mediów i nie bez powodu jest jednym z najważniejszych elementów w każdym filtrze. Filtr zawiera cztery wygodne kosze na media filtracyjne o pojemności 1,9 l każdy. Wkład BioCeraMAX 600 o budowie niewielkich walców o porowatej strukturze zapewnia dużą powierzchnię filtracyjną, na której z łatwością osiedlają się wszelkie pożyteczne bakterie nitryfikacyjne. Gąbkę prefiltra wystarczy opłukać co pewien czas w celu usunięcia większych zanieczyszczeń.

Wysoka jakość w korzystnej cenie? To możliwe!

Warto zauważyć, że w filtrach Ultramax 1500 znajdują się precyzyjne i szczelne zawory kulowe, dzięki którym można od urządzenia odłączyć węże w celu jego dokładnego wyczyszczenia. Zawory blokują wypływ wody i stanowią bardzo komfortowe rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest także szczególnie cicha praca dzięki zastosowaniu monolitycznej i szczelnej obudowy oraz pomp o minimalnych oporach działania, które pracują w zasadzie całkowicie bezszelestnie i można je wykorzystywać także w pokojach takich jak sypialnie lub pokoje dzienne i dziecięce.

Filtry ULTRAMAX wyróżniają się bardzo szybkim przepływem wody (max. od 1000 do 2000 l/h), dzięki czemu mogą wydajnie pracować nawet w bardzo dużych zbiornikach (do 700 l). Co więcej, są wyjątkowo pojemne i zawierają znaczne ilości wkładów filtracyjnych umieszczonych w wygodnych, ergonomicznych koszach o pojemności 1,9 l każdy (liczba koszy w zależności od modelu wynosi od 3 do 5). Dzięki temu gwarantują niezwykle efektywną filtrację, zarówno mechaniczną jak i biologiczną.

Wbudowany prefiltr

W pokrywie każdego filtra ULTRAMAX znajduje się wbudowany duży prefiltr gąbkowy (ok. 0,6 l pojemności). Jego zadaniem jest wychwytywanie grubszych zanieczyszczeń mechanicznych zanim trafią one do wnętrza filtra. Dzięki temu skutecznie chroni urządzenie przed zapychaniem i pozwala ograniczyć częstotliwość konieczności jego czyszczenia do minimum. Zamiast tego wystarczy regularnie płukać gąbkę prefiltra w wodzie kranowej – zabieg ten zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga odłączania filtra od zasilania ani wyjmowania go z szafki akwariowej.

Niespotykanie cicha praca

Przemyślana budowa wirnika pompy filtra oraz jego komory oparta na ponad 30-letnim doświadczeniu konstruktorów AQUAEL w połączeniu z ceramiczną osią wirnika zapewnia niesłyszalną, praktycznie bezszumną pracę. Dzięki temu filtr może bez przeszkód funkcjonować w każdym pomieszczeniu, nawet w sypialni!

Wyjątkowo niskie zużycie energii elektrycznej

Firma AQUAEL dba o środowisko naturalne oraz o portfele swoich klientów. Dlatego innowacyjne filtry ULTRAMAX odznaczają się bardzo niskim zużyciem energii, co przekłada się na obniżone rachunki. Model ULTRAMAX 1500 ma moc zaledwie 15 W!

Bezpieczeństwo użytkowania

Wloty i wyloty wody w filtrach ULTRAMAX zostały wyposażone w wyjątkowo solidne, podwójne zawory kulowe. Umożliwia to proste i szybkie odłączenie węży od filtra na czas jego czyszczenia oraz zapobiega nawet niewielkim wyciekom wody!

W zestawie z filtrem ULTRAMAX 1500 otrzymają Państwo następujące media filtracyjne: 
- gęsta gąbka - BioCeraMAX 600 - wkład w formie walców wykonanych z porowatej ceramiki zapewniającej bardzo dużą powierzchnię filtracyjną, ułatwiającą osadzanie się w wewnętrznych otworach szczepów pozytywnych bakterii nitryfikacyjnych z rodzajów Nitrosomonas i Nitrobacter. 
- wata filtracyjna lub standardowa gąbka (cztery pojemniki)

Zużycie 
energii [W]
16
Model pompy Ultramax
Maksymalna wydajność
pompy [l/h] 
1500
Rekomendowana pojemność akwarium [l] 250 x 450
Liczba zasobników 4 x 1.9 l
Pojemność filtra [l] 13,5
Starylizator pasujący do fitra UV AS * 9
Maksymalne podnoszenie [cm] 200
średnica węży [mm] 16/22