• OBCINACZKA COMFY CATANA
OBCINACZKA COMFY CATANA

COMFY OBCINACZKA CATANA 12,5 x 4 cm

000000000000202814
17,99 zł

Obcinaczka Comfy Catana ma postać klasycznych szczypiec wyposażonych w mocny, ergonomiczny uchwyt wyposażony w zapewniające stabilny chwyt wgłębienia na palce.

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

Obcinaczka marki Catana doskonale sprawdzi się do bezpiecznego skracania paznokci u psów, kotów, papug, fretek i gryzoni. To bardzo uniwersalne akcesorium, które warto mieć zawsze pod ręką, gdyż niekiedy może zajść potrzeba samodzielnego skrócenia zwierzęcych pazurów, aby umożliwić pupilowi prawidłowe funkcjonowanie i ograniczyć wady postawy lub odczuwany ból i dyskomfort.

Obcinaczka Catana – praktyczne i funkcjonalne akcesorium do skracania pazurów

Akcesorium łączy w sobie wiele zalet. Zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów, czego dowodem jest wysokiej klasy stal szlachetna zastosowana do produkcji ostrza. Ergonomiczna rączka gumowa z wyżłobionymi miejscami na palce zapewnia stabilny chwyt i wygodę podczas przeprowadzanego zabiegu, co jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo, o które dba również zastosowana pomiędzy obydwiema częściami uchwytu sprężynka pozwalająca na kontrolowane cięcie.

Najważniejsze zalety obcinaczki Catana firmy Comfy

  • najwyższej jakości ostrze gwarantujące precyzyjne cięcie,
  • sprężyna zapewniająca kontrolowane cięcie,
  • wygodna rączka ze żłobieniami na palce,
  • gumowy uchwyt antypoślizgowy,
  • poręczne wymiary,
  • model sprawdzi się do obcinania pazurów u psów, kotów, gryzoni i papug.

Jak prawidłowo wykonać zabieg skracania pazurów u pupila?

Zawsze podczas zabiegu skracania pazurów należy zachować szczególną ostrożność, gdyż przebiegają przez nie nerwy i naczynia krwionośne, przez co zbyt duże skrócenie może skończyć się bólem, dyskomfortem, a nawet infekcją. W pierwszej kolejności należy delikatnie, ale jednocześnie stanowczo chwycić łapę pupila, a następnie wsunąć końcówkę jego pazura pomiędzy ostrza ustawiając w odpowiednim miejscu ogranicznik i upewniając się, że długość będzie optymalna. Kolejnym i jednocześnie ostatnim krokiem jest wykonanie zdecydowanego ruchu poprzez zaciśnięcie uchwytu, co pozwoli szybko, skutecznie i bezpiecznie obciąć pazur, bez stresowania zwierzęcia.

COMFY OBCINACZKA CATANA 12,5 x 4 cm

Zwierzęta spędzające większą część życia w mieszkaniach cierpią często na przerost pazurów, których nie mają możliwości samodzielnie ścierać. Aby umożliwić im prawidłowe funkcjonowanie konieczne jest więc regularne przycinanie pazurów.

Obcinaczka Comfy Catana ma postać klasycznych szczypiec wyposażonych w mocny, ergonomiczny uchwyt wyposażony w zapewniające stabilny chwyt wgłębienia na palce. Jej zaokrąglone, łagodnie wygięte ostrza chronią palce zwierzęcia przed zranieniem. Wmontowany ogranicznik cięcia w postaci znajdującej się pod śrubką owalnej płytki metalowej zabezpiecza przed zbyt krótkim obcięciem pazura i uszkodzeniem znajdującego się w jego wnętrzu naczynia krwionośnego. Uchwyt wyposażony jest w blokadę uniemożliwiającą jego niekontrolowane otwarcie i ułatwiające przenoszenie np. w kieszeni. Pomiędzy obydwiema częściami uchwytu znajduje się sprężynką ułatwiająca kontrolowane cięcie.
Model ten dostępny jest kolorze czarno-czerwonym ze srebrnym ostrzem.

W celu obcięcia pazura należy delikatnie, ale stanowczo chwycić łapę zwierzęcia, wsunąć końcówkę pazura pomiędzy ostrza urządzenia ustawiając uprzednio ogranicznik, upewnić się, czy długość cięcia jest odpowiednia (w przypadku gdy pazury są jasne można dostrzec w ich wnętrzu naczynia krwionośne – cięcia powinno dokonywać się poza zasięgiem najdłuższego z widocznych naczyń) i zdecydowanym ruchem zacisnąć uchwyt.

Model zalecany dla psów, kotów, średnich i większych papug, fretek itp.