• COMFY TRANSPORTER AMBER MAXI
COMFY TRANSPORTER AMBER MAXI

COMFY TRANSPORTER AMBER MAXI

000000000000110035
38,99 zł

Amber MAXI może służyć jako transporter dla gryzoni lub jako terrarium dla gadów, owadów, pajęczaków.

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

COMFY TRANSPORTER AMBER MAXI

Amber MAXI może służyć jako transporter dla gryzoni lub jako terrarium dla gadów, owadów, pajęczaków itp. Wykonany z bardzo trwałego tworzywa. W pokrywie posiada specjalnie ułożone otwory gwarantujące właściwą wentylacje. Pojemnik posiada wygodną, bezpieczną rączkę i drzwi w górnej pokrywie.

Wymiary: długość: 31,2 cm szerokość 19,8 cm wysokość 22,4 cm

Posiadając pupila należy zawsze pamiętać o zaopatrzeniu się w akcesoria wykorzystywane nie tylko na co dzień. Każdy właściciel zwierzęcia powinien mieć w posiadaniu odpowiednio dopasowany transporter. W razie choroby, urazu bądź konieczności przeniesienia swojego podopiecznego w inne miejsce zapewni on bezpieczny transport i ograniczy ilość stresu związanego z tak niecodziennym przedsięwzięciem jakim jest wynoszenie zwierzaka ze środowiska w którym bytuje na co dzień. Transporter dla świnki morskiej może być dobrym wyborem nie tylko dla posiadaczy tego gatunku zwierząt. Jego wymiary pozwalają na wykorzystanie go na wiele różnorodnych sposobów.

Transporter dla świnki morskiej – na co należy zwrócić uwagę?

Jedną z podstawowych rzeczy o której należy pamiętać decydując się na jakikolwiek artykuł z którym zwierzę ma mieć bezpośredni kontakt jest zwrócenie uwagi na to z jakiego materiału został wykonany. Świnki morskie oraz wszystkie inne zwierzęta nie powinny mieć styczności z materiałami o strukturze stwarzającej zagrożenie zranienia się. Ponadto tworzywo powinno być co najmniej neutralne dla zwierzęcia – bezzapachowe, nie powodujące żadnego rodzaju uczuleń czy podrażnień. Comfy transporter Amber Maxi został wykonany z tworzywa, które spełnia wszystkie wymienione wymagania. Do tego jest on bardzo trwały, w związku z czym idealny dla zwierząt mających tendencję do podgryzania wszystkiego co znajdzie się w zasięgu ich pyska.

Drugim bardzo ważnym parametrem, którym powinien cechować się każdy transporter dla świnki morskiej są odpowiednie wymiary. Nie powinien on być zbyt duży ponieważ przenoszone zwierzę będzie wtedy narażone na kontuzje wynikające z obijania się o ściany. Oczywiście zbyt ciasny transporter również nie jest dobrym rozwiązaniem. Za mała przestrzeń może być nie tylko stresująca w momencie wsadzania pupila do środka ale jest prawdopodobne, że stałaby się źródłem traumy wyrażanej później na przykład agresją czy ogólną niechęcią do kontaktu z człowiekiem.

Trzecią ale nie mniej ważną cechą jest odpowiednia wentylacja. Oferowany transporter dla świnki morskiej w pokrywie posiada otwory gwarantujące swobodny przepływ powietrza ale jednocześnie minimalizujące ryzyko przewiania zwierzęcia.

Jak nauczyć świnkę morską, że transporter nie jest niczym przerażającym?

Każda nowa rzecz dla zwierzaka może wydawać się czymś nieprzyjemnym bądź wręcz przerażającym. Dlatego warto aby transporter dla świnki morskiej chociaż raz na jakiś czas pojawiał się w jej zasięgu bez żadnego konkretnego powodu. Może on nawet pełnić funkcję dodatkowego domku na wybiegu. Zwierzę mając możliwość swobodnego obycia się z tym przedmiotem nauczy się, że jest on częścią jej codzienności oraz co najważniejsze – spędzanie czasu w jego wnętrzu nie jest niczym nieprzyjemnym. Ważne by pupil miał możliwość samodzielnego wejścia do środka, nie należy robić tego na siłę. Aby świnka jeszcze bardziej przekonała się do swojego transportera można regularnie wsadzać do niego jej ulubione smakołyki. Wtedy transporter dla świnki morskiej zacznie kojarzyć się jej jako źródło przyjemnych niespodzianek.