• AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
AQUAEL FILTR FZN PRO 1000
 • Nowy
 • DOSTAWA 0 ZŁ

AQUAEL FILTR FZN PRO 1000

000000000000132053
219,99 zł

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Dostawa 0 zł

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

FZN PRO

Skomponuj do swoich potrzeb

Wyjątkowo cichy, komfortowy w użyciu i uniwersalny – taki jest filtr kaskadowy FZN PRO. Pojemny kontener na media filtracyjne możesz zapełnić wygodnymi wkładami lub dostosować do własnych wymagań. Dzięki szeregowi udogodnień będziesz go używał z czystą przyjemnością.

FZN PRO to kolejny pomysł na filtr kaskadowy w portfolio Aquael. Idealnie sprawdzi się w różnych typach zbiorników, zarówno w nanoakwariach czy krewetkariach, jak i tych większych, nawet 300-litrowych. Świetny wybór do małych zbiorników morskich, w których kaskadowy spadek wody wytwarza naturalną falę, imitującą ruch morza.

Filtr dostosowany do ciebie

Zadbaliśmy o szereg udogodnień, które sprawią, że korzystanie z filtra FZN PRO będzie czystą przyjemnością.

Nie lubisz czekać, aż filtr wystartuje z pełną mocą? Przy zastosowaniu FZN PRO nie będziesz miał tego problemu. Dzięki umieszczeniu silnika pod wodą, filtr po podłączeniu od razu zaczyna działać, bez konieczności wcześniejszego zalewania.

Obawiasz się, że w razie odcięcia dostępu energii twój filtr nie uruchomi się po włączeniu prądu? FZN PRO zacznie działać od razu i będzie natychmiast oczyszczał wodę w twoim zbiorniku. Dzięki bezpiecznemu umieszczeniu silnika pod wodą nawet dłuższe przerwy w dostępie prądu nie będą dla tego filtra zaskoczeniem.

Regulowana teleskopowo rurka zasysająca pozwala precyzyjnie dopasować długość do danego zbiornika. Dostosuj miejsce poboru wody do wysokości podłoża w twoim zbiorniku. Sprawdzi się to zwłaszcza przy nietypowych wymiarach akwarium.

Dopasuj wydajność filtra według własnego uznania i potrzeb. Duże, wygodne pokrętło regulacji umieściliśmy na wierzchu obudowy. Pozwala płynnie ustawić siłę, z jaką pracuje filtr.

Idealnie dopasujesz położenie filtra do swojego zbiornika. Zadba o to wygodny, okrągły regulator, którym precyzyjnie ustawisz odpowiedni poziom wylewu wody.

Mimo dużej objętości pojemnika na media filtracyjne obudowa jest smukła i nie zajmuje dużo miejsca. Obudowa znajdująca się poza zbiornikiem ma zaledwie 9,5 cm grubości.

Cichy jak szept

Konstruktorzy Aquael zadbali, aby filtr FZN PRO działał najciszej, jak to możliwe. Dźwięk generowany przez największy filtr w rodzinie to tylko 32 dB – tyle, co cichy szept. Przemyślana konstrukcja zapewnia maksymalne stłumienie wszelkich hałasów. Dzieje się tak, ponieważ:

 • Wylot filtra jest zlicowany z taflą, przez co wypływająca woda daje efekt przyjemnego dla ucha szmeru. Zapomnij o bulgotaniu czy głośnym przelewaniu się wody.

 • Silnik umieszczono pod wodą. Daje to naturalną izolację dźwiękową, przez wygłuszające działanie wody.

 • Wszelkie elementy styku obudowy filtra ze szkłem akwarium zabezpieczono gumą. Obniża to drgania pracującego urządzenia i eliminuje ewentualne stukanie lub obijanie się obudowy filtra.

 • Dodano otwory liniowe na wierzchu obudowy. Zmniejsza to efekt tuby rezonansowej we wewnątrz urządzenia. Przy polepsza się wymiana gazowa.

Dopasowany do indywidualnych potrzeb

Wiemy, jak różnorodna jest grupa posiadaczy akwariów. Są wśród nich zarówno osoby ceniące sobie komfort i prostotę pielęgnacji zbiornika, jak i profesjonaliści, którzy uwielbiają produkty skrojone na ich miarę.

Nasz filtr FZN PRO trafi w gusta przedstawicieli każdej z tych grup.

Skorzystaj z dedykowanych rozwiązań...

Nie chcesz spędzać dużo czasu przy obsłudze akwarium? Skorzystaj z prostoty, jaką dają gotowe wkłady filtracyjne.

Jednym ruchem wyjmiesz koszyk z dedykowanymi kartridżami i oczyścisz je lub wymienisz. Zależnie od modelu filtra znajdzie się w nim od 1 do 6 ażurowych zasobników na wkłady filtracyjne:

• FZN PRO 400 – 1 zasobnik

• FZN PRO 700 – 2 zasobniki

• FZN PRO 1000 – 4 zasobników

• FZN PRO 1500 – 6 zasobników

Zasobniki otwierasz i wkładasz do środka saszetki z wybranymi mediami filtracyjnymi. Do wyboru masz 3 rodzaje starannie opracowanych, wymiennych wkładów:

Standard zapewniający skuteczną filtrację

Carbomax, który dba o krystalicznie czystą wodę

Phosmax ograniczający rozwój glonów

…lub skomponuj, jak sam zdecydujesz

Wolisz rozwiązania dopasowane do własnych preferencji? Sam wiesz, co najlepiej sprawdzi się w twoim zbiorniku?

Wykorzystaj pojemną komorę filtracyjną do dowolnego uzupełnienia wybranymi przez ciebie materiałami sypkimi. Np. ułóż je warstwowo jak w typowym filtrze kaskadowym. Możesz skorzystać z bogatej oferty naszych mediów filtracyjnych.

A może zdecydujesz się, aby połączyć własną aranżację z jednym lub wieloma kartridżami? Decyzja po twojej stronie!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Filtr FZN PRO stworzyliśmy w całości z elementów niekorozyjnych, więc bezpiecznych i długo działających. Niezależnie, czy masz akwarium słodkowodne czy gustujesz w słonowodnych zbiornikach, filtr FZN PRO będzie doskonałym wyborem.

Część użytkowników obawia się przypadkowego rozszczelnienia węży doprowadzających wodę do filtra umieszczonego na zewnątrz akwarium, choć ryzyko takie jest minimalne. Filtr FZN PRO całkowicie eliminuje taką możliwość. Dzięki zawieszeniu filtra na krawędzi akwarium woda nie ma szans wydostać się poza zbiornik.

Energooszczędny silnik potrzebuje minimalnych poboru mocy. Największy filtr w rodzinie FZN PRO 1500 pracuje z mocą zaledwie 13 W. Twoje finanse są też bezpieczne.

Krystalicznie czysta tafla

Jeśli twoje akwarium tego wymaga, filtr można uzupełnić o dopasowany skimmer*. Będzie skutecznie filtrować powierzchnię wody dla efektu krystalicznej tafli. Skimmer oczyszcza powierzchnię z drobinek kurzu, osadów organicznych czy resztek roślin po przycinaniu, co szczególnie docenią miłośnicy otwartych zbiorników oraz aquascaperzy.

Należy zaznaczyć, że skimmer nie wymaga dodatkowego zasilania. Wystarczy jednym ruchem zamontować go na rurce zasysającej. Ma płynną regulację, przez co jego powierzchniowa część znajdzie się zawsze na właściwej wysokości. Jeśli skimmer nie jest ci potrzebny, odłącz go, nie tracąc funkcjonalności działania filtra.

Porada Aquael

Masz wątpliwości, czy przyłączony na stałe skimmer zbierze karmę, nim zdążą ją zjeść ryby? Skimmera przy filtrze FZN PRO nie musisz usuwać np. na czas karmienia. Wystarczy przekręcić jego górną część, aby znalazła się ponad lustrem wody. Sprawi to, że urządzenie przestanie spełniać swoje funkcje. W dowolnie wybranym momencie opuść górną część, aby urządzenie znów zaczęło zbierać osady.

Łatwe czyszczenie i serwis

Od teraz z przyjemnością zaplanujesz oczyszczanie akwarium. Dzięki jednemu przekręceniu zamknięcia silnika dostaniesz się do wirnika. Łatwo wykonasz serwis lub przeczyszczenie wirnika z zalegających osadów. Podobnie jest z gąbką filtrującą.

Jednym ruchem wyjmiesz zasobnik na filtr, przepłuczesz lub wymienisz na nowe i umieścisz ponownie w komorze. Będziesz miał wolne ręce, bo pokrywa obudowy nie będzie ci przeszkadzać. Bezproblemowo się otwiera, a dodatkowo można ją wygodnie oprzeć na tylnej części zasobnika.

Porada Aquael

Pojemny zbiornik daje dowolność wykorzystania. Możesz część zapełnić odpowiednio dociętą, wybraną gąbką oraz mediami chemicznymi, układając je warstwowo według własnego uznania. Pozostałą powierzchnię dopełnij kartridżami, które dzięki wygodnym, plastikowym osłonkom wyciągniesz jednym ruchem. W kartridżach możesz zastosować np. filtr węglowy, który po okresie absorbcji prosto usuniesz, bez naruszania pozostałych substancji.

Parametry filtra:

Moc (W)

7,1

 Wydajność [l/h]

 
900

Rekomendowana pojemność akwarium [l]

130-200

Wymiary szer. x głęb. x wys. (cm)

25,2 x 18,6 x 28,4

Liczba zasobników

4