• AQUAEL KLARJET BASIN 5500
AQUAEL KLARJET BASIN 5500
  • DOSTAWA 0 ZŁ

AQUAEL KLARJET BASIN 5500

000000000000114556
749,99 zł

Moc (W) 42
Wydajność (L/h) <3500
Sugerowana pojemność basenu (L) <20000
Indeks 114556
EAN 5905547002935
Sterylizator**produkt akcesoryjny AQUAEL AS 11 W

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Dostawa 0 zł

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

KLARJET BASIN 5500

 

W ofercie AQUAEL pojawił się nowy produkt – uniwersalny ciśnieniowy filtr zewnętrzny przeznaczony do oczyszczania wody w basenach kąpielowych.KLARJET BASIN 5500 jest filtrem piaskowym przystosowanym do każdego typu basenów kąpielowych o pojemności do 20 000 l. Medium filtracyjne stanowi w nim złoże piaskowe o masie do 10 kg. Zaleca się stosowanie naturalnego piasku lub drobnego żwirku kwarcowego o średnicy ziaren od 0,8 do 1,2 mm. Napęd filtra stanowi pompa o wydajności 5500 l/h Uwaga! Pompa może pracować tylko wtedy,gdy w basenie nie ma kapiących się osób! Instalację urządzenia ułatwia solidna podstawa wykonana z tworzywa sztucznego.

 

 

KLARJET BASIN 5500 dzięki wysokiemu ciśnieniu panującemu w jego wnętrzu efektywnieo czyszcza wodę w basenie ze wszystkich zanieczyszczeń mechanicznych utrzymując ją w stanie idealnej przejrzystości. Jego dodatkowymi zaletami są funkcje AUTOCLEAN oraz BY-PASS ułatwiające czyszczenie i konserwację urządzenia.Funkcja AUTOCLEAN pozwala na automatyczne czyszczenie filtra bez konieczności wyłączania pompy i otwierania jego obudowy. W pokrywie znajduje się dodatkowytrzeci króciec, na który należy nałożyć wąż do odprowadzania zanieczyszczeń z filtra. W celu automatycznego oczyszczenia urządzenia wystarczy przekręcić dźwignię na pokrywie filtra do pozycji AUTOCLEAN. Wówczas przepływająca przez filtr woda zmienia kierunek swego biegu, wymywa ze złoża filtracyjnego wszystkie zanieczyszczenia i odprowadza je na zewnątrz dodatkowym króćcem. Wodę tę można wykorzystać do podlewania trawników. Przy okazji dzięki systemowi AUTOCLEAN istnieje możliwość wygodnej podmiany części wody w basenie na świeżą lub opróżnienia basenu.

 

System BY-PASS umożliwia z kolei otwarcie filtra bez konieczności wyłączania pompy.Po przesunięciu dźwigni do pozycji BY-PASS woda przepływa przez pokrywę filtra z pominięciem złoża filtracyjnego. Dzięki temu – w razie konieczności istnieje możliwość prostej wymiany piasku na nowy.

Uwaga! W celu zapewnienia najwyższej jakości wody w basenie istnieje możliwość dodatkowego zainstalowania w filtrze sterylizatora UV-C AS 11W usuwającego z niej bakterie, grzyby, pierwotniaki i inne drobnoustroje potencjalnie niebezpieczne dla użytkowników basenu.