Menu

Program lojalnościowy

440x220

Jak bezpiecznie podróżować z psem?

JET TRIP

Decydując się na zakup kota lub psa, musimy być świadomi sytuacji, że nadejdzie okres wyjazdów urlopowych, będziemy musieli zapewnić bezpieczną i wygodną podróż dla naszego pupila.

Na rynku są dostępne różne transportery dla zwierząt i torby dla kota lub psa, zatem co powinniśmy brać pod uwagę, kiedy wybieramy obowiązkowe akcesoria podróżne dla czworonogów?

Transportery dla psów i kotów są dostępne w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów i rozwiązań konstrukcyjnych. Kiedy jednak decydujemy się na wybór konkretnego modelu, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim następujące aspekty:

Czy nasz pies lub kot będzie mógł się w nim wygodnie ułożyć?

Czy będziemy mogli bezpiecznie umieścić transporter z naszym pupilem w samochodzie czy pociągu?

Czy wybrany transporter chroni naszego psa lub kota przed dodatkowymi urazami?

I czy wybrany transporter będzie dla nas wygodny – czy będziemy w stanie bezpiecznie i wygodnie przenosić go w taki sposób, aby nas pies lub kot nie był narażony na dodatkowy stres. 

Popularne oraz często używane przez właścicieli psów i kotów transportery dla zwierząt „COSMOS” marki „Comfy”, wyróżnia prosta i lekka konstrukcja, dzięki czemu nie stanowią one uciążliwego w podróży bagażu. Transporter „COSMOS” pełni funkcję elementu wyposażenia domu czy samochodu, który zabezpiecza naszego pupila przed czynnikami zewnętrznymi oraz chroni przed niepożądanymi urazami.  Dodatkowo, podczas wakacyjnych wyjazdów do nowych dla naszego pupila miejsc, transporter może służyć jako podręczny kojec czy legowisko dla psa i kota.  Transporter „COSMOS” często wykorzystywany jest jako przenośna klatka dla gryzoni i małych ssaków.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem w podroży z psem lub kotem jest nowa na rynku, wielofunkcyjna torba podróżna dla zwierząt „BELLA TRIO”, które jest elegancka i praktyczna. W trakcie wakacyjnych wyjazdów zapewnia bezpieczny i wygodny transport naszego psa czy kota, a u celu naszej podroży, po odpięciu górnej części zamienia się w wygodne legowisko dla pupila. Dodatkowo, rozpinając jeden z boków torby stworzymy przenośną budkę. Odpięte dno torby „BELLA TRIO” może posłużyć w trakcie wakacyjnych podroży jako przenośna kuweta dla kota.

Transporter „BELLA TRIO” jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i z dużą dokładnością detali. Wyposażony w funkcjonalne kieszonki i torebkę na przysmaki dla psa lub kota. Boczne okienka z siatki zapewniają przewożonemu zwierzęciu dopływ świeżego powietrza i kontakt z otoczeniem.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, np. wycieczek rowerowych, doskonałym rozwiązaniem są transportery wyposażone w specjalny uchwyt mocujący je do naszego jednośladu. Dzięki temu pupila mamy zawsze na oku i w rezultacie możemy w pełni korzystać z możliwości rozkoszowania się świeżym powietrzem.

Ale co z małymi bądź dużymi milusińskimi? Czy im też możemy zapewnić bezpieczną podróż?

Gabaryty zwierzęcia determinują sposób przewożenia. Małe ssaki możemy łatwo umieścić w poręcznym transporterze np. „AMBER” wyściełanym granulatem drewnianym bądź trocinami, z zainstalowanym poidłem oraz miską na pokarm. Natomiast pies o wadze 50kg powinien znaleźć swoje miejsce w bagażniku samochodu typu kombi z zainstalowanym metalowym transporterem, dającym niezbędną ilość swobody.

Kiedy jednak zdecydujemy, że nasz czworonożny przyjaciel będzie wraz z nami podróżował autem na tylnym siedzeniu, niczym jeden z pasażerów, i jemu zapewnijmy mu należyte bezpieczeństwo. Znany wszystkim kierowcom obowiązek zapinania pasów nie dotyczy wprawdzie zwierząt ale producenci akcesoriów zoologicznych dają nam możliwość skorzystania z pasów i uprzęży dla psów, które podczas gwałtownych manewrów zapewnią stabilność. Dzięki temu nie narazimy zdrowia ani przewożonych zwierząt ani naszego. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi mata samochodowa, które z jednej strony  będzie chronić tapicerkę auta przed zabrudzeniem, a z drugiej strony ochroni psiaka przed kontuzjami.  

Wybierając się na wspólne wycieczki z naszymi czworonogami, nie zapomnijmy o tak ważnych rzeczach jak woda i karma dla zwierzaka, który podobnie jak my do pełni szczęścia potrzebuje kosza piknikowego :)