SEACHEM

SEACHEM

Jeśli szukasz specjalistycznych produktów do akwarium, zwróć uwagę na ofertę amerykańskiej firmy Seachem. Została ona stworzona przez hobbystów i już od ponad 40 lat wspiera początkujących oraz doświadczonych akwarystów w rozwijaniu swojej pasji. Prowadzenie akwarium z rybami słodkowodnymi, słonowodnymi czy pielęgnacja oczka wodnego staje się znacznie prostsze dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań wprowadzonych przez Seachem. Na polskim rynku firma Seachem funkcjonuje od 2009 roku. Bogata gama produktów pozwala zapewnić rybom i roślinom akwariowym odpowiednie warunki życia oraz wzrostu, a także odpowiednio zareagować na wszelkie problemy pojawiające się w akwarium.

Innowacyjne rozwiązania Seachem w akwarystyce

Sklep internetowy AquaelZoo posiada w ofercie wiele produktów firmy Seachem, takich jak nawozy, preparaty, wkłady filtracyjne, czy filtry kaskadowe. Słynie z wydajnych, płynnych nawozów, bakterii i uzdatniaczy wody. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i nie ponosić zbędnych kosztów na rozwój akwarium, weź pod uwagę produkty tej marki, która dostarcza wiele innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie preparaty powstały w oparciu o badania naukowe i obecnie można przy ich pomocy kontrolować warunki hodowli w wodzie morskiej, słodkiej, rafach czy stawach. Jednym z najbardziej uznanych produktów jest preparat Purigen o właściwościach klarujących wodę, który w 2015 roku otrzymał Złoty Medal za Najlepszy Produkt na Targach Zoologicznych Pet-Fair w Łodzi. W ofercie firmy dostępne są także rozmaite bufory, uzdatniacze, media filtracyjne i zestawy testów.

Uzdatnianie wody w akwarium

Niezależnie od tego, jakie doświadczenie posiadasz w akwarystyce, przy zakładaniu akwarium postaw na 5 produktów Seachem, które pozwolą Ci przygotować nowe akwarium na przyjęcie ryb i uniknąć problemów związanych z „zespołem nowego zbiornika”. Podstawowe pięć produktów Marki Seachem to:

  1. uzdatniacz do wody Prime - zalecany przy zakładaniu nowego akwarium oraz przy każdej podmianie wody. Uzdatnia wodę zarówno w akwariach słodkowodnych, jak i morskich. Neutralizuje chlor, chloraminę i amoniak, obniża poziom azotanów i azotynów. Ponadto usuwa także metale ciężkie obecne w wodzie kranowej i przyspiesza regenerację oraz wytwarzanie ochronnej warstwy śluzu na ciele ryb.

  2. bakterie Stability - mieszanina specjalnie wyselekcjonowanych szczepów bakterii tlenowych i beztlenowych, które szybko i skutecznie zaczynają prowadzić proces filtracji biologicznej, przyspieszając rozkład materii organicznej, amoniaku, azotanów i azotynów. Jest bezpieczna dla ryb i roślin wodnych i nie można jej przedawkować.

  3. bakterie Pristine - preparat zawiera bakterie, które rozkładają nadmiar żywności i martwą materię organiczną zarówno w systemach słodkowodnych, jak i morskich. 

  4. wkład biologiczny Matrix - może być stosowany we wszystkich rodzajów filtrów. Jest medium filtracyjnym o dużej porowatości, wydajnie usuwa azotowe produkty przemiany materii i zapewnia optymalne warunki do działania bakterii nitryfikacyjnych, a także denitryfikacyjnych.

  5. klarujący wodę Purigen - organiczna żywica filtracyjna, która wychwytuje z wody rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia oraz skutecznie eliminuje ze zbiornika amoniak, azotany i azotyny. Zużyte granulki Purigenu ciemnieją, jednak łatwo podlegają regeneracji pod wpływem wodnego roztworu wybielacza.

Pielęgnacja roślin akwariowych

Sklep internetowy AquaelZoo zapewnia w dostępnej ofercie szeroką gamę produktów, dzięki którym rośliny akwariowe świetnie się rozwijają. Rośliny w akwariach roślinnych, np. typu holenderskiego, a także w akwariach zarybionych, muszą być odpowiednio doświetlane i nawożone. Ważnymi składnikami, które stale należy dostarczać, są fosfor i potas, niezbędne może być również nawożenie CO2. Seachem przygotował całą serię preparatów Flourish, które dostarczają roślinom niezbędnych do rozwoju makro i mikroelementów. Innowacyjne składy tych produktów pozwalają uzupełnić niedobory określonych składników bez naruszania równowagi innych mikro- i makroelementów. Preparaty są sprzedawane w opakowaniach 50 ml, 100 ml i 250 ml. W tej grupie znajdują się m.in.:

  • Flourish - zawiera składniki odżywcze i mikroelementy, ale nie ma w swoim składzie znaczących ilości azotu lub fosforu

  • Flourish Advance - stymuluje wzrost roślin dzięki fitohormonom, minerałom i składnikom odżywczym

  • Flourish Excel - źródło biodostępnego węgla organicznego, który zapewnia roślinom wzrost, zwiększa także przyswajalność żelaza

  • Flourish Iron - skoncentrowany preparat zawierający jony żelazawe, dzięki któremu łatwo uzupełnić niedobory żelaza u roślin, objawiające się np. żółknięciem liści. W jego składzie nie ma fosforanów ani azotanów

  • Flourish Potassium - pomaga uzupełnić niedobory potasu i przyspiesza wzrost roślin.

Specjalne testy pozwalają określić parametry wody i ustalić, jakie preparaty są potrzebne w danej chwili. Test Seachem do kontroli pH wody to urządzenie pomiarowe, które umieszcza się w wodzie, a o zmianie odczynu pH informuje zmiana koloru na mierniku. Inne testy pomagają kontrolować poziom amoniaku, azotanów, azotynów, a także fosforanów.

Skompletowanie wszystkich niezbędnych preparatów i produktów do Twojego akwarium będzie z pewnością niezwykle proste, dzięki wyjątkowym propozycjom od Seachem. Zamów je już dziś!

Filtrowanie
Filtrowanie
Kategorie
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 24 - 120