SOWPLANT

SOWPLANT


Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Sowplant to producent roślin wodnych idealnych do domowych akwariów i przydomowych oczek wodnych. W swojej ofercie firma posiada ponad 250 roślin, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zapoznaj się z asortymentem tej marki dostępnym w AquaelZoo już dziś i stwórz niepowtarzalny raj dla swoich rybek oraz wyjątkowe oczko wodne, które stanie się prawdziwą ozdobą Twojego ogrodu. 

Sowplant — marka powstała z pasji

Firma powstała w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy to założyciel marki dostał pierwsze akwarium. Od razu zafascynował się hodowlą rybek i urządzaniem przestrzeni dla nich. Po 5 latach dysponował już 5 wielkimi akwariami, a w 1984 roku rozpoczęła się na dobre jego przygoda z roślinnością wodną, gdy trafił dzięki różnym znajomościom do hodowcy roślin akwariowych. Od tego czasu akwaria właściciela marki stawały się coraz piękniejsze, a koledzy, zamiast wydawać pieniądze na gumy balonowe czy oranżadę, kupowali od niego rośliny, aby też mieć w domu takie piękne okazy. Interes szedł mu całkiem nieźle i tak powstał pomysł na zawodowe życie. W latach 90. hodowla była tak okazała, że zgłaszały się do niego zoologiczne sklepy z Poznania. Właściciel na własną rękę szukał nowych gatunków roślin, które będzie mógł u siebie rozmnażać i wzbogacić nimi ofertę. Wieloletnia ciężka praca pełna pasji doprowadziła do tego, że dziś firma posiada w ofercie ponad 250 roślin. Stworzyła także swoją własną technologię, która sprawia, że uprawy odznaczają się większą wydajnością, a rośliny są bardzo wytrzymałe. 

Jak wybrać rośliny do akwarium?

Wybór odpowiednich roślin do akwarium będzie zależał od oświetlenia, wysokości akwarium, efektu wizualnego, jaki chcesz uzyskać i do pewnego stopnia od rodzaju hodowanych ryb. 

Podczas układania roślinnego krajobrazu umieść wysokie lub szybko rosnące rośliny z tyłu, rośliny szerokolistne i „efektowne” w kierunku środka, a rośliny niskoprofilowe z przodu. Wiele gatunków na pierwszym planie rośnie na boki, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby mogły się rozprzestrzenić. Pamiętaj o to, żeby nie sadzić krótszych roślin obok wysokich gatunków liściastych, które mogą zablokować im dostęp do światła.

Niektórzy hobbyści dokładają wszelkich starań, aby tworzyć bujne ogrody wodne i wykorzystywać ryby jako akcent! Żywe rośliny dodają akwarium piękna i równowagi oraz zapewniają zdrowsze i bardziej naturalne środowisko dla twoich ryb.

Wyjątkowe rośliny do Twojego akwarium

Atrakcyjne akwarium może być jeszcze bardziej oszałamiające dzięki użyciu żywych roślin akwariowych. Stanowią one atrakcyjną ozdobę i pomagają utrzymać zrównoważoną jakość wody w akwarium. Oprócz piękna i stabilności akwariowy krajobraz stworzy również naturalne i spokojne środowisko wodne.

Decydując o tym, jakie rośliny umieścić w swoim akwarium, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych informacji.

Najpierw zbadaj, jak duże mogą być różne rośliny i jakie są ich wymagania w zakresie wody (tj. pH, temperatura, twardość wody, światło itp.). Wybierz odpowiednią wielkość roślin — do większych akwariów najlepsze będą większe rośliny, które nie dobrze i szybko rosną. Podczas poszukiwania różnych gatunków, warto zakupić takie o podobnym czasie wzrostu, ponieważ szybciej rosnące rośliny mogą zużywać składniki odżywcze tak szybko, że wolniej rosnące rośliny nie otrzymują ich odpowiednich porcji.

Gatunkami szybko rosnącymi są na przykład Sowplant Vallisneria Spiralis (prosta, wąska) oraz Sowplant Egeria Densa - Moczark.

Wolno natomiast rosną m.in.:

Umiarkowanym tempem wzrostu charakteryzuje się z kolei.: 

Akwarium atrakcyjne wizualnie 

Aby stworzyć atrakcyjny projekt akwarium, spróbuj wybrać rośliny, które mają różne kolory i strukturę. Możesz dołączyć rośliny akwariowe o różnych kolorach, takie jak rośliny czerwone (np. Sowplant Alternanthera Rosaefolia) i zielone (np. Sowplant Echinodorus Amazonicus). 

Ciekawy efekt zapewnia również wybieranie roślin o szerokich liściach (Sowplant Hygrophila Thailand) oraz chudych liściach (Sowplant Hygrophila Araguaia), a także różnicowanie między roślinami wysokimi i szerokimi. Ułóż rośliny, aby stworzyć centralne punkty i tła. Wykorzystanie każdego z trzech obszarów, pierwszego planu, środka, tła, a nawet roślin pływających na powierzchni, przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności wizualnej akwarium.

Jakość roślin oferowanych przez Sowplant

Producent przede wszystkim stawia na jakość roślin i zadowolenie klienta. Jest to firma renomowana, którą polecają liczni miłośnicy akwarystyki. W świecie bardzo wrażliwych roślin wodnych nie ma miejsca na żadne ustępstwa pod względem ich jakości. Firma Sowplant dba o zadowolenie odbiorców swoich roślin. Dlatego oferowane przez nią rośliny wodne są zawsze, dzięki dokładanie przez pracowników firmy najwyższych starań, wspaniałej jakości. Dbałość o oferowane rośliny, a także o dobre kontakty z ich odbiorcami jest znakiem rozpoznawczym firmy Sowplant. Na roślinach dostarczanych z jej upraw nie sposób się zawieść.

Filtrowanie
Filtrowanie
Kategorie
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 21 - 22